Keio Kuhi: otsiti inimest, kes oleks meie korvpallis igapäevaselt sees

Eesti korvpalliliidu juhatus valis rahvuskoondise uueks peatreeneriks 47-aastase soomlase Jukka Toijala.

Toijala töötab hetkel Soome alaliidu noortekoondiste programmi ja Helsingi korvpalliakadeemia peatreenerina ja jätkab tööd mai lõpuni. Täiskohaga alustab ta Eesti koondise juhendajana juuni alguses.

"Korvpalliliidu juhatus otsustas, et sel korral tehakse väga põhjalik konkurss ja vaadatakse Eestist välja. Eesmärk omaette ei olnud valida ühtegi rahvust: soomlast, serblast, hispaanlast, itaallast. Kuigi nad kõik olid esindatud," lausus korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi ERR-ile.

"Otsiti inimest ja treenerit, kes vastaks kõige paremini tänasel hetkel korvpalliliidu juhatuse visioonile ja viiks kõige paremini ellu meie strateegiat. Otsiti inimest, kes lisaks peatreeneri kohustustele oleks igapäevaselt sees kogu korvpallis, noorte korvpallis... ehitaks üles süsteemi."

Kuhi lisas, et kuigi Tojala nimi pole eestlastele väga tuntud, siis tegemist on viimasel 10-15 aastal olnud kuulsa Henrik Dettmanni parema käega Soome korvpalliliidus. "Soome süsteemsust, struktuursust tuuakse näidiseks mitte ainult Euroopas, vaid ka mujal," lausus peasekretär.

Kuigi täiskohaga alustab Toijala tööd juuni alguses, siis esimesed valikmängud peab rahvuskoondis juba talvel. "Valitud treeneril on kehtiv leping, mida ta ei saa päevapealt üles öelda," põhjendas Kuhi.

"Aga kindlasti ta alustab tegelikkuses tööd juba reedesest päevast, valmistub veebruarikuu mängudeks ja juhendab neid mänge. Suhtleb kõigi mängijatega ja kavandab tegevust."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: