Kenenisa Bekele jäi Berliinis maratoni maailmarekordist vaid kahe sekundi kaugusele ({{commentsTotal}})

Kenenisa Bekele Berliini maratonil
Kenenisa Bekele Berliini maratonil Autor/allikas: TT NYHETSBYRÅN/Scanpix

Berliini maraton on maailma kiireim maraton, seda näitas taas kord selle aasta võistlus. Mullu püstitas Eliud Kipchoge sel maratonil tollal uskumatuna näiva maailmarekordi 2:01.39. Laupäeval Kipchoget stardis ei olnud, kuid uuest maailmarekordist jäi vaid kaks sekundit puudu.

Kenenisa Bekele, üks kõigi aegade parimaid pikamaajooksjaid, võitis Berliini maratoni tulemusega 2:01.41. Tegemist on tulemusega, millest on maratonis kiirem olnud vaid Eliud Kipchoge 2018. aaastal sedasama võistlust võites, kirjutab Marathon100.com.

Bekele on maailmarekordiomanik 5000 m ja 10000 m distantsidel. Ta on võitnud kolm kuldmedalit olümpiamängudel ning viis kuldmedalit MM-võistlustel, ta on üks kõigi aegade parimaid pikamaajooksjaid.

Berliinis jõudis Bekele poolmaratoni vaheajapunkti tulemusega 1:01.05, võistluse teise poole läbis ta paarkümmend sekundit kiiremini, kuid sellest oli uue maailmarekordi jaoks siiski väheks.

Bekele järel said ka kaks järgmist kohta Etioopia maratoonarid. Birhanu Legese lõpetas teisena (2:02.48) ning Sisay Legese kolmandana (2:03.36)

Ka kiireim naisjooksja oli Etioopiast pärit - Ashete Bekere võitis tulemusega 2:20.14.