WADA on leidnud tõendeid ligi 300 potentsiaalse dopingukasutaja kohta

Dopinguproovi tarvikud
Dopinguproovi tarvikud Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maailma antidopinguagentuur (WADA) andis teada, et Moskva dopingulaborist kogutud andmete põhjal on tugeva kahtluse alla sattunud ligi 300 sportlast.

Moskva dopingulaborist saadi kätte 2262 proovi, millest positiivsed olid 578. Seetõttu on tugeva kahtluse alla seatud 298 sportlast, kellele antud proovid kuuluvad. Kordustestimised viiakse läbi WADA poolt akredeeritud ja heaks kiidetud laborites.

"Me oleme õiglusele ühe sammu lähemale astunud, kuid teha on veel palju tööd," ütles WADA uurimisüksuse direktor Gunter Younger. Hetkel on veelkord üle kontrollitud 150 proovi, mis kuuluvad 43 erinevale sportlasele. Pädevad juhtorganisatsioonid on asunud hindama tõendeid, et kindlaks määrata, milliste juhtumite puhul saab olla täiesti kindel, et tegemist on dopingureeglite rikkumisega.

Venemaa lubas WADA ametnikud Moskva dopingulaborisse, et taastada oma riigi liikmelisus organisatsioonis, mis peatati, kui saadi teada, et Venemaa on dopingu kasutamist riiklikult sponsoreerinud ja paljude proovidega manipuleerinud. Kui WADA taastas Venemaa liikmelisuse, siis Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) seda ei teinud.

WADA soovib andmete analüüsiga lõpetada tänavu aasta lõpuks.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: