Venemaa antidopingujuht eeldab olümpiakeelu jätkumist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Juri Ganus
Juri Ganus Autor/allikas: AFP/Scanpix

Venemaa antidopingujuhi Juri Ganuse arvates ei saa Venemaa vähemalt oma lipu all 2020. ja 2022. aasta olümpiamängudel osaleda. Põhjuse selleks annavad ebatäpsused WADA-le esitatud Moskva laboratooriumi andmetes.

Venemaa liikmelisus maailma antidopingu agentuuris WADA-s peatati 2015. aastal, kui selgus, et Venemaal aeti aastaid riiklikku dopingupoliitikat ja 2014. aasta Sotši olümpiamängudel manipuleeriti proovidega.

Liikmelisuse taastamiseks oli venelastel muu hulgas vaja lubada WADA töötajad Moskva laboratooriumi andmete ligi, aga seda ei tehtud enne kui käesoleva aasta alguses. Kui andmed edastati, selgus, et need ei klapi.

Täna kohtuvad oma vahel WADA uurimiskomisjoni liikmed ning eksperdid, kes on tutvunud nii andmestiku kui ka Venemaa lisaselgitustega.

"Venemaa olümpiakoondisel ei lubata Tokyo mängudel täieõiguslikult osaleda. Ma arvan, et sama kehtib ka 2022. aasta olümpiamängude puhul Hiinas," kommenteeris olukorda Venemaa antidopingu RUSADA juht Ganus.

"Venemaa ei saa jätkata vanal moel, mis on muutnud dopingukriisi veelgi hullemaks. Peame lahti saama arusaamast, et lääs proovib meid survestada. Venemaal tuleb ise oma majas asjad korda saada."

Ganuse sõnul pole uuenenud RUSADA ise andmetele ligi saanud. Venemaa spordiministri Pavel Kolobkovi selgitused tema hinnangul aga WADA uurijaid ei rahulda.

Antidopingujuhi sõnul saavad sarnaselt 2018. aasta PyeongChangi taliolümpiale ja 2020. aasta Tokyo olümpiale neutraalse lipu all vaid osad Venemaa sportlased, keda dopingumanipulatsioonides ei kahtlustata.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: