Eesti meistritest maratoniperekond: treenime nii vähe kui võimalik

Tallinna maratonil krooniti Eesti meistriteks Raido Mitt ja Marion Tibar, kes on elukaaslased ning lisaks on Raido ka Marioni treener.

"Me oleme üksteist hästi täiustanud. See, mis eile saavutasime, oli pikema perioodi töö vili," lausus esimest korda end maratonidistantsil proovile pannud Mitt ETV saatele "Ringvaade".

Mitt avaldas ka veidi üllatava tausta: "Me treenime nii vähe kui võimalik. Et vältida vigastusi ja olla kogu aeg värsked. Ei pinguta koormustega üle."

"See ei ole kindlasti meie elukutse," täiendas Tibar. "Meil mõlemal on üheksast viieni töö ja me ei tee praktiliselt ühtegi trenni tööajast. Kas hommikul või õhtul."

Nii päev hakata ka kell 5.45, kuigi enamus trenne tehakse ikka õhtuti. "See hommikune trenn on siis, kui tead, et õhtul on kuhugi küllaminek või lastevanemate koosolek... Kuus oled juba õiues ja seitse kodus duši all tagasi."

Spordi juures on kõige tähtsam, et tegevus pakuks lõbu. "Meie võti on see, et oleks fun. Jooks ei ole kõige tähtsam. Starti võib minna pingevabalt ja valida ise võistlusi, mida teha tahad," jätkas Tibar, kes näiteks olümpiale pürgida ei soovi. "Mulle sobib, et olen oma töös väga hea ja saan spordis lisatähelepanu. Ma ei tahaks olla spordis keskpärane jooksja."

"Oleme harrastajad. Ei juhtu midagi, kui vahele tuleb puhkepäev. Sellepärast järgmisel päeval kahte trenni ei tee," täiendas Mitt, kelle sõnul jooksevad nad nädalas keskmiselt alla saja kilomeetri. "Maratoniks valmistudes tulid mõned nädalad 110-120."

Tibar toob ka näite, et suurem trenn ei pruugi tuua tulemust. "Kui ma kaks aastat tagasi valmistusin ka maratoniks, siis kõige mahukam kuu juuli oli mul 530 kilomeetrit. Siis mul oli vigastus ja ma ei jõudnud maratonini."

"See aasta tegime kuskil 400 ja ma parandasin oma maratoni isiklikku rekordit viie minutiga. Targemalt treenimine ja rohkem nautimine on edu võti."

Mitt läbis 42 kilomeetrit ajaga 2:26.52 ja jäi Tallinna maratonil alla üksnes kuuele keenlasele. Tibar oli naiste üldarvestuses tulemusega 2:50.08 viies.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: