Kirt Teemantliiga üldvõidust: see on märgilise tähendusega

Foto: Ken Mürk/ERR

Neljapäeva õhtul Zürichis Teemantliiga finaaletapi võitnud ja ühtlasi üldvõidu teeninud odaviskaja Magnus Kirt jõudis tagasi Eestisse.

"Soojendus sujus hästi ja enesetunne oli enne võistlust hea, aga esimesel katsel libisesin," rääkis Kirt lennujaamas ERR-ile neljapäevasest finaaletapist. "Mõtlesin, et äkki jääbki libisema. Õnneks üritasin selle peast ära saada ja teine katse hakkas juba paremini sujuma. Tundsin, et heast viskest oli puudu väike nüanss ja kuuendal katsel suutsin kõik kokku panna."

Kui palju Kirt võistluse eel pinget tundis? "Eks seda pinget oli kõigil näha. Finaal on finaal, kõik tulevad maksimaalselt keskendunult sinna kohale ja üritavad võimalikult hea resultaadiga koju minna. Esimene voor seda ka näitas, tehti kohe päris korralikud tulemused ette. See näitas, et võistlus läks täistuuridega käima ja pidin ennast kokku võtma. Algul mõtlesin, kas üldse kuus katset saangi!"

"Eks see on muidugi märgilise tähendusega, tiitel on tiitel," sõnas Kirt Teemantliiga üldvõidu kohta. "Kindlasti ei astu ta kandadele MM-ile, EM-ile, olümpiamängudele, aga ta on märgilise tähtsusega."

Mida näitab Kirdile võidutulemus 89.13? "Tundub, et liigume õiges suunas. See ei garanteeri midagi, kindlasti on vaja õigeid ja tarku trenne teha, et püssirohtu jätkuks oktoobrikuuni. Tagasi vaadates oli võib-olla hea, et tugev laager oli vahel ja Euroopa karikas läks nö aia taha. Praegu on jälle natuke rohkem energiat ja power'it, mida viskesse panna."

9.-10. septembril osaleb Kirt Minskis toimuval USA ja Euroopa kergejõustikukoondiste võistkondlikul matšil. Kergejõustiku MM algab Dohas 27. septembril. Kui raskeid trenne eestlane veel teeb? "Nii palju, kui olen [füsioterapeut Indrek Tustitist] aru saanud, siis suur töö on tehtud. Kindlasti on raskused juba natuke kergemad ja plahvatuslikumad, aga see jääb juba Indreku kanda. Mina olen see, kes kuulab ja on trennile maksimaalselt keskendunud," tõdes Kirt.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: