Kirt kahest järjestikusest võistlusest: lootsin pea kiiremini padjale saada

Odaviske tänavuse hooaja maailma edetabelijuht Magnus Kirt tegi 26-tunnise vahega kaks võistlust – laupäeval tuli ta Kadriorus Eesti meistriks ja alustas seejärel reisi Suurbritanniasse, kus sai pühapäeval Birminghamis Teemantliiga etapil kolmanda koha.

Eesti meistrivõistlustel tegi Kirt kolm katset ja võidutses 87.57-ga, Birminghamis käis Kirt viskesektoris neljal korral ja sai kohe avakatsel kirja 85.29. Viimasest kahest katsest Kirt loobus.

"Eilset võistlust ei olnud täna nii väga kontides tundagi. Kui, siis võib-olla natuke seda reisi. Lootsin kiiremini pea padja peale saada, aga natuke need lennud ja asjad hilinesid, sain Eesti aja järgi alles kell pool neli voodisse," rääkis Kirt ERR-ile. "Selle üle muretsesin kõige rohkem, et ei saanud täielikult välja puhata. Kuigi soojendusel oli täiesti okei tunne, jalad olid üpris kerged."

"Need keerutavad olud olid siin ka eelmisel aastal, see nõuab natuke teistmoodi valmistumist. Katse ajal vaatad rohkem seda, mis tuul on, kui seda, mida sa katsel tegema lähed," rääkis Kirt võistlusest. "Esimene katse oli täiesti normaalne. Ja kui suurt pilti vaadata, et esimese kolme katse õnnestumisprotsent oleks positiivne, siis vähemalt see selle võistluse juures oli hea."

Kuni viimase vooruni oli Kirt teisel kohal, kuid viimasel katsel visatud hooaja tippmargi 87.75-ga tõusis esimeseks Taiwani odaviskaja Chao-Tsun Cheng, lükates Kirdi kolmandaks. "Kui teist päeva järjest võistelda, siis kõige rohkem hakkan väsimust tundma õlas ja natuke küünarnukis. Taipeika viimane katse oli minu jaoks üllatus, aga tubli. Mõtlesin juba enne tema katset, et ma ei lähe neid katseid tegema. Võib-olla see ei ole see koht, kus ennast täielikult tühjaks visata," lausus Kirt.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: