Hispaanias 88-meetrise viske teinud Kirt: üritasime imiteerida võistlusolukorda

Foto: Reuters/Scanpix

Odaviskaja Magnus Kirt tegi teisipäeval Hispaanias Alfaz Del Pis viimase testvõistluse enne sel nädalal Dohas algavat kergejõustiku MM-i, saades parimal katsel kirja 88.20-meetrise odakaare.

"Üritasime võimalikult hästi imiteerida võistlusolukorda ja õnneks oli päris palav ilm. Meid oli kokku viis võistlejat, aga vähemalt tekkis võistlustunne. Tegin neli katset ja võib täiesti rahule jääda," rääkis Kirt ERR-ile antud intervjuus.

"Vist esimest korda elus astusin esimesed kaks katset üle. Need olid täiesti okeid katsed. Kolmas katse oli 88.20 ja neljas katse oli 87.40. Aga ta oli ikkagi testvõistlus," rõhutas Eesti rekordi omanik.

"Trennis viskamine on üks, aga võistlusolukorda imiteerida oli teine. Esimesed kaks katset polnud tehniliselt kehvad, aga kahjuks ei õnnestunud mul joone taha pidama jääda."

Kirdile pakkusid konkurentsi kohalikud odaviskajad, kes küll eestlase tasemele ei pürginud. "Ei saa öelda, et nad halvad viskajad olid, aga tasemed olid natukene nõrgemad. See ei olnudki aga kõige olulisem. Oluline oligi see, et oleks sektor maas, kohtunik joone juures ja võistlejad väljakul. Selles mõttes tekkis ikkagi võistlustunne."

Ligi 30-kraadises Hispaania kuumuses vormile viimasti lihvi andev Kirt on MM-il võistlustules 5. oktoobril, mil toimub odaviske kvalifikatsioon. Finaal on kavas 6. oktoobril. "Homme teeme siin (Hispaanias – toim.) veel väikse trenni ja siis sõidame Eestisse tagasi. Oleme mõned päevad Eestis, valmistume seal ja siis sõidame 2. oktoobril Dohasse."

"Pidime algul selle testvõistluse tegema Eestis, aga vaadates Eesti ilmasid ja mõeldes ohutusele tundus see natukene riski peale minek ja siis muutsime plaani, et saaksime testvõistluse siin (Hispaanias – toim.) ära teha. Ma usun küll, et laager täitis oma eesmärgi," jäi Kirt ettevalmistusega rahule.

Kataris Dohas peetav kergejõustiku MM algab 27. septembril ja kestab 6. oktoobrini.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: