Peeter Vahtra: olen kindel, et võidame geime ja arvan, et ka mänge

Eesti naiste võrkpallikoondise endine peatreener Peeter Vahtra usub, et eestlannad reedel algaval Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril tühjade pihkudega ei jää.

"Mina arvan, et põhitöö - treeningud, vastaste analüüsid, kontrollmängude analüüsid - on väga hästi ära tehtud," lausus Vahtra intervjuus ETV spordisaatele.

"Nüüd on põhiline rahulikkus, mis annab mängijatele turvatunde ning mis võimaldab võistkondliku mängu hetkevõimaluste ärakasutamise. Lõpus peab olema tunne, et mitte midagi ei jää tagataskusse - kõik on endast antud ja kõik võimalik sai ära tehtud."

Eesti naised jõudsid finaalturniirile esmakordselt. Mehed debüteerisid 2009. aastal ja on pärast seda pea alati kohal olnud. "Sel hetkel, kui nad esimest korda läksid, oli ka väike üllatus. Sellest unistati," kommenteeris Vahtra.

"See juhtus tõelise üllatuspauguga, kui seda Poolat kodus võideti. Me kõik mäletame seda. Nüüd on mehed vanad olijad, kes ei saagi teistmoodi mõelda, kui et nad peaks seal olema. Aga naiste pääsemine finaalturniirile oli kogu Euroopale suur ja positiivne üllatus."

Vahtra sõnul on Eesti edu pant võistkonnana tegutsemine. "Väga hästi analüüsitakse vastaseid, mängitakse võistkondlikult. Igas võidumängus on tegelikult esile kerkinud erinevad liidrid, kes seda mängu otsustavad," ütles ta.

"Õnneks ei ole meil ühte-kahte selget liidrit - see võib tekkida mängu jooksul ja see võimaldabki võistkonnana võite tuua."

Vahtra sõnul pole midagi halvasti ka siis, kui kõik kohtumised kaotatakse. "Nagu enne ütlesin - võistkonnal peab olema endal tunne, et midagi ei jää tagataskusse. Samas on pall ümmargune, mina isiklikult olen kindel, et tuleb geimivõite ja arvan, et ka mänguvõite."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: