Eesti võrkpallinaiskond sai ajaloolises mängus kindla kaotuse

Eesti naiste võrkpallikoondis pidi ajaloolises esimeses EM-finaalturniiri kohtumises tunnistama võõrustaja Ungari 3:0 (15, 17, 15) paremust.
Eesti alustas esimest geimi väga hästi ja pääses isegi 6:4 juhtima, aga Ungari tegi siis 6:0 vahespurdi ja pääses vahepeal koguni 11 punktiga ette, juhtides 21:10. Eestlannad suutsid vahe vähendada seitsmele punktile, aga lõpuks jäi siiski peale Ungari 25:15.
Ka teine geim algas küllaltki tasavägiselt, kuni 4:4 seisult võitis Ungari kolm punkti järjest ja pääses siis ka kuue punktiga – 13:7 – ette. Eesti suutis vahe vähendada viiele punktile, tulles järele 14:19, aga järgmise kolm punkti läksid taas ungarlannadele, kes asusid 22:14 juhtima. Lõpuks geim Ungarile 25:17.
Kolmandas geimis jagus võrdset mängu 3:3 seisuni, siis läks Ungari 6:3 ette, seejärel teenis Eesti küll ühe punkti, aga järgnes Ungari 8:0 vahespurt. Vahepeal oli ungarlannade edu juba 14 punkti, esimene matšpall teenitigi seisul 24:10. Eesti aga Ungarile mängulõppu lihtsaks ei teinud, võites viis punkti järjest, lõpuks aga võitis Ungari 25:15.
EM-il mängimisega teeb Eesti võrkpalli rahvusnaiskond Eesti spordi ajalugu, kunagi varem pole ükski olümpiaala Eesti pallimängunaiskond EM-finaalturniirile pääsenud. Teises kohtumises läheb Eesti laupäeval kell 19 vastamisi Horvaatiaga, kes avamängu kaotas Aserbaidžaanile 2:3. Ka seda mängu vahendab ERR-i spordiportaal otseblogis.
Enne mängu:
Eesti on EM-il debütant, aga Ungari jaoks on tegu kolmanda järjestikuse finaalturniiriga. Viimasest kaheksast kohtumisest EM-il on ungarlannad suutnud võita vaid ühe – 2015. aastal alistati Aserbaidžaan 3:1.
Eesti koondise peatreener Andrei Ojamets rääkis avamängu eel, mida ta naiskonnalt ja turniirilt ootab. "Kõik mängud siin saavad olema väga rasked, vastased on kogenud ning füüsiliselt meist tunduvalt võimsamad," rääkis peatreener. "Aga kindlasti ei tulnud me siia turismireisile ja EM-ile jõudmine ei ole maksimumeesmärk, millega piirdume. Tahame näidata oma parimat mängu. Kõige tähtsam on, et me igas kohtumises lõpuni võitleksime ja kui suudame mõne vastase veel ära ka karistada, siis mida paremat saab olla."
"Teisalt on finaalturniirile jõudmine ju üks suur unistus, mis ühel hetkel sai reaalsuseks. See aasta on ka Eesti võrkpalli 100. juubel ning mul on hea meel, et nii naiskond kui meeskond selle aasta EM-ile jõudsid," lisas Ojamets.
Kapten Julija Mõnnakmäe lisas: "Oleme kohtumiseks valmis ja kindlasti ei lähe me väljakule kaotama. Ungari saab kasutada kodusaali eelist ja kahtlemata tuleb raske mäng. Meie jaoks on suur au siin olla, võtame mängu korraga ning vaatame, kuhu me välja jõuame."
Eesti koondis EM-il: Nette Peit, Anu Ennok, Kristiine Miilen, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Eliisa Peit, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kertu Laak, Kristel Moor, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeudid Madis Arumäe ja Liisi Sakala.
Naiste EM-finaalturniir toimub 23. augustist kuni 8. septembrini Türgis, Poolas, Ungaris ja Slovakkias. Eesti kuulub EM-il C-alagruppi koos võõrustaja Ungari, Horvaatia, Rumeenia, Hollandi ja Aserbaidžaaniga. 24. augustil mängivad eestlannad Horvaatiaga, 25. augustil Rumeeniaga, 27. augustil Hollandiga ja 28. augustil Aserbaidžaaniga. Igast kuueliikmelisest alagrupist pääseb kaheksandikfinaali neli paremat.
Toimetaja: Maarja Värv