Pevkur EM-i alustavast võrkpallinaiskonnast: kõige olulisem on mängu nautida

{{1566564600000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Eesti Võrkpalli Liidu president Hanno Pevkur, kes on ka Euroopa Võrkpalli Konföderatsiooni (CEV) asepresident, usub, et naiste võrkpalli populaarsus Euroopas on tõusuteel ning et Eesti naiskonna esmakordne finaalturniiril osalemine aitab kaasa spordiala tõusule ka kodus.

"Tänu sellele, et meil on olnud võimalik kasutada riigipoolset tuge, oleme saanud naistele pakkuda sellise ettevalmistuse, nagu nad ise on soovinud ja ühtegi asja tegemata pole jäänud. Nad on saanud olla Eestis treeninglaagris, nad on saanud sõprusmänge ja tänaseks ollakse Budapestis valmis esimesele mängule vastu minema. Ma usun, et ettevalmistus on olnud täpselt selline, nagu treeneri enda vaimusilmas ette nägid," usub Pevkur.

"Mis puudutab ootusi, siis kui minna esimest korda EM-ile, on väga raske midagi arvata – eriti vaadates ka alagruppi, kus meil on olümpiamedaliste, MM-medaliste ja pidevalt MM-il esikümne hulgas mängivaid naiskondi. Holland on kindlasti kõige tugevam neist. Ma usun, et kõige olulisem on naistel mängu nautida ja kui sealt saab juba edasi mõelda, et äkki tuleb mõni geimivõit ja kes teab – kui on võimalik Rumeenia, Ungari, Horvaatia vastu mängida nagu võrdne võrdsega, siis ehk tuleb ka mõni üllatus ja mõni võit."

CEV-is on Pevkuri sõnul olulisele kohale seatud meeste ja naiste võrkpalli võrdsustamine, et aidata kaasa viimase populariseerimisele. "Oleme teinud ühe põhimõttelise otsuse – naised ja mehed on alati võrdsed. Nii auhinnarahades kui kogu korralduse poole pealt pole mitte mingit vahet. Kui vaatame Meistrite liigat klubitasandil, siis auhinnarahad olid täpselt ühesugused ja nüüd Euroopa meistrivõistlustel on sama põhimõte – neli korraldajat meestel, neli korraldajat naistel. Nii sel kui järgmisel EM-il korraldab Euroopa meistrivõistlusi 16 riiki. Need on kõik need, millega proovime ala kandepinda laiendada ja populariseerida ja sellest ka otsus mõned aastad tagasi minna 24 võistkonna peale. Need sammud mis me oleme teinud on kõik selle nimel, et võrkpall oleks veelgi populaarsem ja meil on hea meel näha, et naiste võrkpall Euroopas on tõusuteel."

Eesti võrkpallikoondisi sõidab finaalturniiridele toetama hulgaliselt Eesti poolehoidjaid. "Eesti fänne läheb [naiskonda toetama] kohale üllatavalt palju – sadu ja sadu. Täpsed numbrid selguvad muidugi kohapeal. Meeste EM-ile on minemas isegi rohkem – üle tuhande ja mõnele mängule võib-olla isegi 1500 pealtvaatajat. Võib juhtuda, et Amsterdamis näeme mängu, kus pool publikust on Eestis."

"Ka naiste turniirile on väga palju Eesti fänne kaasa tulnud ja tegelikult Euroopa võrkpalliliit on palunud mul teha ka kongressil ettekande, et kuidas on väike Eesti suutnud nii lühikese ajaga nii palju saavutada ja eks see on tunnustus kogu Eesti võrkpallile. Nii Euroopa kui maailma arutelud [kongressil] seisnevad näiteks selles, et kuidas teha mängu natuke paremini ajaliselt kontrollitavaks, et seda oleks teles parem näidata."

Tulevikku vaadates loodab Eesti Võrkpalli Liit, et naiskonna pääs finaalturniirile aitab koondislastele edaspidi kergemini Euroopa tippklubidesse pääseda. "Euroopa vaates on kõige olulisem see, et Eesti võrkpalli teadvustatakse ka naiste tasemel, et meie mängijaid saaks üha rohkem välismaale. Mul on väga hea meel, et meil on täna nii naiste kui meeste hulgas sama hulk mängijaid välisklubides, aga siin on vahe selles, et meeste klubid on oluliselt tugevamad ja eks naistel on vaja nüüd järgmine samm teha. Eesmärk peaks olema see, et Eestis on kvaliteetsed mängijad ka naiste võrkpallis ja teine eesmärk peaks olema see, et rohkem tüdrukuid tuleks võrkpalli mängima. Oleme seda tõusutendentsi näinud, aga eks siin ole omad piirangud klubidel ka sellest, et kui palju meil saale on ja kui palju meil võimalik trenni on teha. Iga võimalus, mis aitab meil võrkpalli populariseerida, teeb meile ainult heameelt."

Eesti naiste võrkpallikoondis alustab ajaloolise EM-finaalturniiriga reedel kell 21.30, kui vastamisi minnakse Ungariga. Meeste EM-iga tehakse algust 13. septembril.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: