Henri Sai jäi juunioride EM-il 100 m jooksu finaalist napilt välja ({{commentsTotal}})

{{1563467160000 | amCalendar}}
Henri Sai ja Ken-Mark Minkovski
Henri Sai ja Ken-Mark Minkovski Autor/allikas: Marko Mumm/EKJL

Neljapäeval algasid Rootsis Borases juunioride ehk U-20 vanuseklassi kergejõustiku Euroopa meistrivõistlused. Koha lõppvõistlusel kindlustasid teivashüppaja Eerik Haamer, odaviskaja Gedly Tugi ja kuulitõukaja Kevin Sakson, sprinter Henri Sai jäi napilt välja 100 meetri jooksu finaalist.

Vaid 17-aastane Gedly Tugi uuendas odaviske kvalifikatsioonis isiklikku tippmarki peaaegu meetriga. 53.83 andis talle B-grupis kindla esikoha ning eestlanna pääses kokkuvõttes kolmanda tulemusega finaali, mis toimub pühapäeva õhtul. Eelmise isikliku rekordi (52.93) püstitas Tugi üheksa päeva eest Lätis Talsis.

B-grupis hüpanud Eerik Haamer valis avakõrguseks 4.80 ja ületas selle teisel katsel, kõrgusel 5.00 pääses ta ehmatusega, kui sai latist üle otsustava katsega. Kvalifikatsiooninorm 5.10 alistus teise üritusega ja nõnda pääses Haamer laupäeval toimuvale lõppvõistlusele.

Noormeeste 100 meetri sprindis sai Henri Sai neljandas eeljooksus 10,73-ga kolmanda koha ning pääses poolfinaali. Seal kordas 18-aastane Sai 10,59-ga isiklikku rekordit, kuid jäi siiski napilt finaalist välja. Euroopa kaheksa parema sekka oleks viinud 0,07 sekundit nobedam aeg. Ken Mark Minkovski sai eeljooksus kirja 11,04 ja edasi ei pääsenud.

Ilusa esituse pakkus ka kuulitõukaja Kevin Sakson, kes püstitas teisel katsel 18.45-ga isikliku rekordi ning pääses viimase sportlasena reedesesse finaali.