Uibo viimast korda toimunud EM-ist: Eesti jääb nüüd võitjateks!

Maicel Uibo kogus Ukrainas Lutskis toimunud mitmevõistluse võistkondlikel Euroopa meistrivõistlustel 8181 punkti ja aitas Eestil viimast korda toimunud võistlus võita.

"Kõrgus oli okei, teivas oli normaalne. Ülejäänud kõik oli selline... mõnes kohas ei tulnud välja, mõnes kohas oli tunne hea, lihtsalt tulemus ei vastanud tundele. Nati keeruline oli, loodetavasti on see natuke keerulisem võistlus mitte just väga tähtsas kohas ära tehtud," naeris Uibo intervjuus ERR-ile.

"Kuigi kümnevõistlus on ju individuaalala, oli tore, et sellel asjal selline võistkondlik võti oli. Et see toimus viimast korda, jääb Eesti võidumeesteks - ma arvan, et see on päris mõnus asi, millega koju minna."

"Challenge'i [kümnevõistlejate IAAF-i Challenge'i kalendrisse mahub kümme võistlust, arvesse läheb kolme parima võistluse keskmine] jaoks oli teist võistlust vaja, see sai nüüd tehtud," sõnas Uibo. "Gramm madalam skoor kui esimesel korral [Uibo sai Götzises 8353 punktiga kolmanda koha], aga kui midagi positiivset välja võtta, siis teiba ajal oli kand paremas seisus kui Götzise ajal. Pärast 1500 meetrit on tunne nagu ta on, aga loodetavasti saab ka selle kontrolli alla."

Septembri lõpus Dohas algava kergejõustiku MM-ini on jäänud veidi vähem kui kolm kuud. "Ma arvan, et kannavigastuse seisukohalt on see kolm kuud minule pigem kasulik. Saab natuke aega maha võtta, loodetavasti läheb see väiksema koormusega paremaks."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: