Aleksander Kuusik jättis Spinnakeri regati võidu koju ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aleksander Kuusik
Aleksander Kuusik Autor/allikas: Tiit Aunaste

Pirital Kalevi Jahtklubis 28. juunist teisipäevani kestnud rahvusvaheline, 43. Spinnakeri regatt jõudis pidulikku finišisse. Viimasel kahel võistluspäeval valitsenud tugevad tuuled soosisid tugevamaid ja nii krooniti tänavuse, 43. Spinnakeri regati võitjateks Optimist klassis Yigit Ozbasoglu Türgist ja Zoom8 klassis Aleksander Kuusik Eestist.

Regati viimase võistluspäeva ilmaolud ja purjetamistingimused olid neljast päevast vast et kõige paremad ja soosisid neid, kellele sobivad rohkem keskmisest tugevamad tuuled. Kella 11 paiku, kui anti start esimesele sõidule, puhus läänetuul ca 9 m/s, kuid see paisus teise sõidu ajal 11 meetrini sekundis. See sai ka põhjuseks, miks esialgu plaanitud kolmas sõit Optimist klassile ära otsustati jätta. Zoom8 klassi purjetajad said aga sõidetud kolm võistlussõitu, kogudes koguseeriasse üksteist sõitu. Optimist klassi kuld- ja hõbelaevastiku saagiks jäi kokku kaheksas ja pronkslaevastikule seitse sõitu.

Nii nagu ka esmaspäevane eriti tugeva tuule päev näitas, sobisid sellised olud väga hästi Türgist Istanbuli Purjetamisklubist pärit 2006. aastal sündinud Yigit Ozbasoglu'le. Kahel päeval peetud finaalsõitude seeria 3-1-(10)-1-2 oli konkurentistult kõige stabiilsem ja parimate tulemustega võrreldes konkurentidega. Nii oligi Ozbasoglu ainuke, kelle võiduseerias pärast kümne punkti mahaviset vaid ühekohalised numbrid ja kokku 18 punkti. Regati võitjale meeldis Tallinnas väga nii purjetada kui vaba aega veeta.

"Saime siin igasugustes tuultes purjetada, aga mulle meeldisid rohkem tugevate tuultega päevad, sest need aitasid mul ka võita. Loodan, et tulen Tallinnasse tagasi ka aasta pärast, kui siin toimuvad Optimist klassi Euroopa meistrivõistlused. Tallinn on ilus linn – käisime siin olles nii vanalinna avastamas kui ka Tallinna Teletornis," lausus võitja rõõmsalt.

Esmaspäeval kaks sõiduvõitu teeninud Aleksandr Minibaev Venemaalt St Peterburgi Purjetamisakadeemiast (s. 2005) sai kahest sõidust kirja 19. ja 32. tulemuse ning langes liidrikohalt teisele pjedestaaliastmele 40 punktiga. Kolmanda koha säilitas Philip Cripsey (s. 2007) Austraaliast klubist ASC/RBYC, kes esimeses sõidus ei võistelnud, kuid teisest sõidust sai kirja 5. koha. Talle kokku 41 punkti ja kolmas koht.

Teisipäevaste kohtadega 9-1 hoidis neljanda koha endale Oscar Morgan-Harris Suurbritanniast ja eilsega võrreldes tõusis viiendaks Onni Kylävainio Soomest (täna 6-3, klubi HSS). Venemaa purjetaja Ivan Okhotnikovile kuues koht (täna 7-8) ja seitsmes koht Robert Mawdsley'le Suurbritanniast (4-14). Esikümnesse jõudsid veel Ece Tuzun Türgist (16-7), Artem Gunker (3-9) ja Alissa Ivanovskaja (5-4) Venemaalt vastavalt kaheksanda, üheksanda ja kümnendana.

Eesti purjetajate parimana sai Siim Siimson (s. 2005) klubist TMPS esimeses sõidus 12. koha, kuid teises sõidus pidi leppima 54. tulemusega. Talle üldkokkuvõttes 12. koht.  Hugo-Mart Reisner Rein Ottosoni Purjespordikoolist lõpetas sõidud tulemustega 59-50 ja sai regati kokkuvõttes 59. koha.

Hõbelaevastiku võit läks Venemaale klubi RAUTU't esindavale Demian Baranov'ile (s. 2007) ja pronkslaevastiku võidu võttis Egor Denisov (s. 2007) Venemaalt St Peterburgi Purjetamisakadeemiast. 

Zoom8 klassi tipus püsis konkurents eriti tihedana kuni viimase päevani. Kaks võistluspäeva juhtis regatti Sofia Held Soomest klubist BSS, kuid viimased kaks tugevate tuulte päeva olid eriti sobivad Aleksander Kuusikule  Rein Ottosoni Purjespordikoolist, kes enne teisipäeva oli liidriga võrdse arvu punktidega veel teisel kohal, kuid näitas lõpuks oma tugevust kohtadega 2-1-1 ja kindlustas endale 34 punktiga ülekaalukalt 43. Spinnakeri regati võidu.

Pärast autasustamist ütles Aleksander, et regatt oli väga hea ja meeldis talle väga. "Puhusid nii vaiksed, keskmised kui ka tugevad tuuled ja igaühel oli võimalus. Kõige parem oli see, kes oli universaalne purjetaja ja sai kõikide tuultega hakkama. Soome tüdrukul Sofial oli minuga võrreldes kehakaalu pärast vaiksete tuultega kindlasti väike eelis, kuid tugevate tuultega sain ma temast paremini ette. Eelmise aastaga võrreldes, kui ma tulin siinsamas regatil teiseks, on mu areng kindlasti tubli olnud ja võidu üle on mul väga hea meel. See on mul ka viimane aasta purjetada Zoom8 klassis ja seetõttu teeb võit sellisel suurel regatil eriti rõõmsaks. Väga hea meel on mul ka lõpuks kolmandaks tulnud Karolin Härmi üle ja ka selle üle, et esikümnesse mahtus kokku viis Eest purjetajat!"

Sofia Held Soomest klubist BSS (kohad 9-624) sai kokku 60 punkti ja teise koha. Karolin Härm Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolist sai sõitudes kohad 8-2-7 ja tõusis Zoom8 klassis pjedestaali kolmandale astmele, jäädes teisest kohast maha vaid ühe punktiga. Venemaa purjetaja Daniil Serdukov oli samuti tugev teisipäevastes tuultes ja tõusis kohtadega 3-8-11 neljandaks, kokkuvõttes talle 72 punkti. Ka Tristan Šaraškin Kalevi Jahtklubi Purjespordikoolist jätkas tubli seeriaga 13-3-5 ja tõusis kokkuvõttes viiendale kohale 81 punktiga. Esmaspäevast üheksandalt kohalt kokkuvõttes kuuendaks tõusis ka Jorgen Kuivonen Dago/Tallinna Jahtklubist, võttes sõiduvõidu, teise ja neljanda koha. Seitsmenda ja kaheksanda koha said vastavalt Stepan Zapoev Venemaalt ja Jaakko Haataja Soomest. Teisipäevasel tõusulainel jätkas hea seeriaga 5-10-3 ka Romi Safin Kalevi Jahtlubi Purjespordikoolist, tõustes lõppkokkuvõttes üheksandaks. Esikümne lõpetas Simon Karlemo Soomest.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: