Spinnakeri regati võitis Britta Maipuu

Kui Tallinn sai 1980. aasta suveolümpiamängude purjetamisregati korraldamisõiguse, siis hakati ala populariseerimiseks korraldama noortele Spinnakeri regatti, mis toimus nüüd juba 44. korda.

Spinnakeri regatt on üks neid üritusi, mis tekkis tänu Tallinnale korraldada antud olümpiaregatile ja mille järjepidevust ei peatanud isegi koroonapandeemia. Seekord konkureerisid omavahel seitsme riigi noored. Neljast võistluspäevast õnnestus neil veel käia kolmel, sest teisipäeval oli startideks liiga vaikne tuul.

Kui Optimist klassis, kus oli 76 võistlejat, meie noored kümne hulka ei pääsnud, siis Zoom8 klassis, kus seilas 34 purjetajat, kuulus esikaheksa Eesti noortele. Regati võitis Britta Maipuu, kes edestas Henry-Mark Andressoni ja Lisbeth Taggu. Üheksast sõidust kolmes oli Maipuu kiirem ja lõpetas neli sõitu teisena,

Trennis on väga vähe inimesi, kellega harjutada ja siis väga ei teadnud, et mis tasemel ma olen," rääkis Maipuu intervjuus ERR-ile. "Ja kohe esimesel päeval sai hästi sõidetud. Väga hea meel, et olen nii palju arenenud ja nii palju paremini hakanud sõitma."

17-aastane Kalevi Jahtklubi õpilane, keda juhendab Uku Kuusk on on end proovile pannud ka erinevates noorte kahepaadiklassides. Mullu tuli ta U-18 vanuseklassi Eesti meistriks RS Feva klassis koos Romi Safiniga ja tänavu võitis juulis Hiiumaal toimunud Eesti meistrivõistluste etapi 29er klassis Veronika Kuvatovaga.

"Hakkasin purjetama vanaisa pärast. Ta tutvustas mind selle alaga ja tundus väga huvitav," rääkis Maipuu. "Olen purjetanud kusagil kaheksa aastat ja mulle hakkas kohe algusest väga meeldima. Olen õnnelik, et siia olen sattunud."

Järgmisel aasta võõrustab Spinnakeri regatt noori juba 45. korda.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: