43. Spinnakeri regatil on võistlustules rekordarv noori purjetajaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

43. Spinnakeri regatt Tallinnas.
43. Spinnakeri regatt Tallinnas. Autor/allikas: Piret Salmistu

29. juunil – 2. juulil peetakse Kalevi jahtklubis juba 43. korda Spinnakeri regatt, mis tõi sel aastal Tallinnasse osalema rekordarvu osavõtjaid – Optimist klassis asus võistlustulle 208 ja Zoom8 klassis 59 purjetajat 12 riigist.

Esindatud on Eesti, Soome, Rootsi, Läti, Leedu, Venemaa, Valgevene, Ukraina, Türgi, Prantsusmaa, Inglismaa ja Austraalia. 267 osavõtjaga on tänavune Spinnakeri regatt Eesti suurim svertpaatide võistlus ja läbi Spinnakeri regati ajaloo ka kõige rohkearvulisem ja rahvusvahelisem.

Tänavusele regatile oli suuremat osavõtjate arvu oodata aga seetõttu, et seekordne Spinnakeri regatt on testvõistluseks 2020. aasta jaanipäeva paiku Kalevi jahtklubis toimuvatele Optimist klassi Euroopa meistrivõistlustele. Järgmisel aastal möödub 40 aastat Moskva suveolümpiamängude Tallinna purjeregati toimumisest ning Optimist klassi tiitlivõistlus samas paigas näitab tugevate purjetamis- ja korraldustraditsioonide jätkumist Eestis, sest Optimist klassi tiitlivõistluse korraldamisõigust lihtsakäeliselt riikidele ei anta.

Optimist klassi kolmes fliidis jagus avapäeval sõiduvõite viiele purjetajale, kelle hulgas Ukraina 12-aastane purjetaja Semjon Hašina võitis kindlalt mõlemad sõidud ja asus regatti pärast kaht sõitu juhtima. Eesti purjetajatest on parimal 21. kohal Siim Siimson (kohad 5. ja 12.). Pärtel Orusalu sõitis esimeses sõidus välja tubli teise koha ja sai teisest sõidust 31. koha ja on kokku 33. kohal. Hugo Mart Reisner on 49. kohal (kohad 15. ja 20.).

Zoom8 klassis, kus sai peetud kolm sõitu, on 59 purjetaja hulgas juhtimas Sofia Held Soomest (1-2-1). Eesti kaks viimaste aastate Zoom8 purjetajat Aleksander Kuusik ja Karolin Härm on vastavalt kolmandal (7., 7., 2.) ja neljandal kohal (4., 10., 4.). Esikümnesse mahub veel kolm Eesti purjetajat – Jorgen Kuivonen (6.), Elisabeth Ristmets (7.), Henry-Mark Andresson (10.).

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: