Ujumise Eesti meistrivõistlused algasid noorte rekordiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Eesti Ujumisliit

100. ujumise Eesti meistrivõistluste esimese päeva õhtuses finaalujumises püstitas Laura-Liis Valdmaa uue Eesti noorte rekordi. 699. Eesti meistriks krooniti Kaspar Helde.

200 m seliliujumise Eesti meistriks tuli Tartu Ujumisklubis treeniv Laura-Liis Valdmaa püstitades uue Eesti noorte rekordi ajaga 2.19,37. Varasem Eesti noorte rekord ajaga 2.21,18 oli ujutud 2013. aastal Sigrid Sepa poolt. Teise koha saavutas Sofja Krivorukova ajaga 2.22,88 ja kolmanda koha Katriin Hansalu ajaga 2.24,90.

Meeste arvestuses võitis 200 m seliliujumises Eesti meistritiitli Viimsi Veeklubis treeniv Armin Evert Lelle ajaga 2.02,97, teiseks tuli Ivan Štšeglov ajaga 2.03,33 ja kolmandaks Jan Joonas Viirpuuajaga 2.12,59. Välisvõistleja Alexander Zotov, kes on Venemaalt pärit, ujus välja kolmanda koha väärilise aja 2.07,09.

Naiste 50 m vabaltujumise Eesti meistriks krooniti Ujumise Spordiklubi eest võistlev Kertu Ly Alnekajaga 26,99, teiseks tuli Kertu Kaare ajaga 27,06  ja kolmandaks Laurika Lint ajaga 27,07. Naiste kiireima aja 26,33 ujus Venemaalt pärit välisvõistleja Daria Kartashova.

Spordiklubis Garant treeniv Daniel Zaitsev võitis meeste arvestuses 50 m vabaltujumise Eesti meistritiitli ajaga 22,86, teiseks tuli Marko-Matteus Langel ajaga 23,40 ja kolmandaks Andri Aedmaajaga 23,74. Välisvõistleja Roman Shevlyakov, kes on Venemaalt pärit, ujus välja kolmanda koha väärilise aja 23,60.

Naiste 100 m rinuliujumise võitis Spordiklubis Garant treeniv Maria Romanjuk ajaga 1.09,13, teiseks tuli Eneli Jefimova ajaga 1.12,45 ja kolmandaks Elisabet Mätlik ajaga 1.17,10.

Meeste arvestuses krooniti 100 m rinnuliujumise Eesti meistriks Martin Allikvee ajaga 1.01,61, teiseks tuli Joonas Niine ajaga 1.03,90 ja kolmandaks Karel Seli ajaga 1.05,11. Välisvõistleja Daniils Bobrovs, kes on Lätist pärit, ujus välja teise koha väärilise aja 1.03,47.

Kaspar Helde krooniti 699. Eesti meistriks võites 400 m vabaltujumise ajaga 4.06,55. Teise koha saavutas Vladimir Turu ajaga 4.09,60 ja kolmanda koha Maksim Gumenjuk ajaga 4.09,71. Eestlastest olid kiiremad Venemaalt pärit välisvõistlejad Nikita Anton ajaga 3.57,94 ja Elisey Stepanov ajaga 4.03,04.

Naiste 400 m vabaltujumise Eesti meistriks tuli Audentese Spordiklubis treeniv Laurika Lint ajaga 4.28,16, teise koha saavutas Meribel Saar ajaga 4.33,32 ja kolmanda koha Kertu Kaare ajaga 4.33,80.

TOPi ujumisklubis treeniv Margaret Markvardt võitis naiste 200 m kompleksujumise ajaga 2.23,42, teise koha saavutas Annika Vainikk ajaga 2.24,21 ja kolmanda koha Melissa Priidel ajaga 2.27,00.

Meeste arvestuses võitis meeste 200 m kompleksujumise Eesti meistritiitli Audentese Spordiklubis treeniv Marko-Matteus Langel ajaga 2.06,75. Teiseks tulnud Armin Evert Lelle kaotas Langelile vaid ühe sajandikuga. Kolmandaks tuli Joonas Niine ajaga 2.08,80. Eestlastest oli kiirem Venemaalt pärit välisvõistleja Alexander Zotov ajaga 2.05,33.

4 x 100 m vabalt segateate võitis Ujumise Spordiklubi ajaga 3.41,64. Võistkonnas ujusid Alex Ahtiainen, Mihhail Štšeglov, Kertu Ly Alnek ja Helena Heinlo. Teise koha saavutas Audentese Spordiklubi ajaga 3.42,45 ja kolmanda koha Spordiklubi Garant ajaga 3.44,04.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: