Kert Toobal ootab noorte esiletõusu: see oleks asjade loogiline käik ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1557239760000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Rahvusvahelises võrkpallis on lõppemas klubihooaeg ja algab koondiste kogunemine. Eesti alustab mai lõpus mängudega Euroopa liigas, kus alagrupivastasteks on Hispaania, Holland ja Horvaatia. Kapten Kert Toobal ootab noorte esiletõusu ja välista seejärel ka klubihooajaks Eestisse jäämist.

Eesti meeste võrkpallikoondise kapten Kert Toobal, mille poolest see ettevalmistuse algus koondisel erineb ja mis arvad, mis on uus ja huvitavam?

Eks ta uus ja huvitav on alati sellepoolest, et paar uut meest on. Saab näha, mis seisus uued tulijad on. Kui meeskond alustab hooaja alguses, siis ei ole kunagi kõik mehi. Alati keegi lõpetab hooaega ja keegi on just lõpetanud. Esimesed nädal-poolteist on sellised, et on, kes on ja osad tulevad lihtsalt juurde. See aasta said osad mehed natuke pikema puhkuse, mis ei tähenda seda, et mehed on kodus jalad seinal, vaid ei pea olema koos meeskonnaga Rakveres, treenivad individuaalsete kavade järgi ja liituvad natuke hiljem. Timo [Tammemaa] mängib, Ardo [Kreek] lõpetas alles nädalavahetusel - ega neil puhkus väga pikk ei ole. Nad hakkavad alles tagasi sõitma ja eks see kõik võtab aega... treenerite jaoks on ikkagi nii, et alustatakse, hooaja alguses on emotsioonid üleval, kõik on uus ja huvitav. Kõik on tahtmist täis. Tore aeg.

Sina saad ka tavapärasest rohkem puhata. Millise mängu sa koondise eest peaksid esimesena mängima?

Kõik mehed, kes natuke pikendust saavad, liituvad mai lõpus ja siis juba treenerid otsustavad, kes ja millal valmis on ja kuidas seda meeskonnale vaja on. Ideaalis võiks olla üldse nii, et paar-kolm meest ei saagi väljakule. Nooremad mängivad ja teevad - seda ju vaja oleks! Nemad saavad oma võimaluse ja kasutavad seda ära. Mõnes mõttes olekski see asjade loogiline käik.

Kuidas jääd rahule hooajaga Poolas? Mis karastuse sealt kaasa said?

Eks ta liiga mõistes on täielik tipp. Sul on nii palju erineva karakteriga mängijaid vastas, kes teevad nii erinevaid asju. Nendeks valmistuda on ülikeeruline, hästi pikad sõidud ja põhimõtteliselt on kogu aeg pinge laes. Punkte on vaja, võite on vaja. Eks ta oli suht selline nagu arvasin ja ootasin. Ega ta lihtne ei olnud, aga arvan, et selle meeskonnaga võtsime suht maksimumi.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

Värskendas sinu karjääri rahvusvahelisel tasandil.

Kindlasti, kõik oli okei. Teada oli, et ta raske on ja raske tuleb. Nagu tavaliselt sellisel hooajal: vahepeal naudid, vahepeal ei naudi üldse, vahepeal naudid natukene. Täiesti klassikaline hooaeg.

Kas sul on uus pakkumine ka olemas või vaatad rahulikult?

Ma vaatan päris rahulikult. On välismaalt mõned pakkumised, aga tahakski natuke aja maha võtta, vaadata-kuulata. Välismaal olek enam nii palju põnevust ja uudsust ei paku. Kui minna, siis sellise asja peale, mis tõesti lööb südame värelema ja mis tundub ülipõnev. Et lihtsalt välismaale minna - mul ei ole seal vaja enam olla. Kuulan, mis Eesti ja välisklubid pakuvad. Mingi hetk tuleb midagi otsustada. Tavaliselt ootamine hästi ei mõju, siis tavaliselt hakkavad osad pakkumised ära kukkuma.

Nii et on täitsa võimalik, et võid tulla koduliigasse mängima?

Eks see võimalus on olnud. Eelmine aasta oli ka natuke, aga sai hästi kiiresti läbi. Tuligi selline pakkumine, mille peale ma pikalt ei mõelnud. Võib see aasta samamoodi tulla. Ma olen ju sellises konditsioonis, et miks mitte. Ma olen terve karjääri selle nimel tööd teinud, et olla seal, kus olen. Ise vägisi seda seal Euroopas lõpetada ei tahaks. Ma ei välista antud hetkel midagi.

 

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: