Vargus hotellis pööras kergejõustikulegendid tülli

Haile Gebrselassie ja Mo Farah
Haile Gebrselassie ja Mo Farah Autor/allikas: AFP/Scanpix

Neljakordne olümpiavõitja Mo Farah ja kahel korral OM-kulla võitnud Haile Gebrselassie on viimasele kuuluvas hotellis toimunud varguse tõttu tülli pööranud.

Kolm kuud Etioopia pealinnas Addis Ababas treenides Gebrselassiele kuuluvas hotellis elanud Farahi sõnul varastati tema toast raha, käekell ja kaks telefoni ning Etioopia jooksukuulsus ei teinud tema aitamiseks piisavalt.

"See hotell kuulub Hailele ja teadmine, et selle omanik ei saa mitte midagi teha, valmistab palju pettumust," sõnas Farah pühapäevase Londoni maratoni eelsel pressiüritusel. "Ma olen lihtsalt Hailes pettunud."

Gebrselassie BBC-le öeldud sõnul kaalub ta Farahi kohtusse kaebamist, sest peab Briti jooksja ütlusi väljapressimiseks. Etiooplane kinnitas, et varguse järel kuulati üle viis hotelli töötajat, kes lasti hiljem süüdistusteta vabaks ning et politsei ei leidnud väidetava varguse kohta mingeid tõendeid. Samuti vihjas Gebrselassie sellele, et Farah ja tema kaaskond käitusid hotellis elades häbiväärselt ning Farahit ähvardas isegi uurimise alla sattumine, sest mees "ründas jõusaalis abielus sportlast".

Farahi esindajad lükkasid kõik briti suunas esitatud süüdistused tagasi. "Härra Gebrselassie ei soostunud intsidenti eraviisiliselt lahendama, aga et ta on nüüd meedia vahendusel meile vastanud, kutsume teda üles meiega ühendust võtma, et saaksime viimaks jõuda kokkuleppele," teatas Farahi pressiesindaja.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: