Leviv seenhaigus ohustab Walesi MM-ralli toimumist

Ott Tänak
Ott Tänak Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

Autoralli MM-etapp Walesis võib tänavu ära jääda Inglismaal leviva puuhaiguse tõttu.

Suurbritannias levib lehiseid kahjustav seenhaigus, mis on olnud sealses piirkonnas probleemiks juba viimased kümme aastat. Tänavu on seenhaigus levima hakanud aga tavapärasest kiiremini.

Kohalik looduressursside amet (RNW) püüab olukorda kontrolli all hoida ning teeb tihedat koostööd ralli korraldajatega, et etapp oktoobris võimalusel siiski toimuda saaks. Etapi ärajäämise põhjuseks oleksid lagunenud teed, mida maha võetud hävinenud puude äraveoks kasutaksid spetsiaalsed masinad. Ralli ajaks teid taastada ei jõutaks.

"Haigus levib kiiresti ja me peame tegema suurtel aladel lageraiet," ütles RNW esindaja Autospordile. "Anname endast parima, et haigusele piir tõmmata."

Ralli korraldajate jaoks on probleemiks eelkõige raietööde pidev plaanide muutumine, mistõttu ei ole võimalik ära kinnitada ralli lõplikku trassi. FIA nõuab katsete kaarte aga juba aprilli lõpuks.

"Teeme koostööd korraldajatega, aga meie esmane prioriteet on haigusest jagu saamine. Me ei saa lubada, et raietööd ei hakka rallit segama," lisas RNW esindaja. Ralli kiiruskatsete koordinaator Andrew Kellitt lisas: "Siin ei ole midagi uut. Me oleme muutustega silmitsi seisnud viimase kümne aasta jooksul korduvalt. Me jätkame koostööd NRW-ga ja oleme valmis muudatusteks."

Walesi ralli peaks toimuma 3.-6. oktoobril.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: