Kalev/Cramo oli Raplaga raskustes, Tartu võitis ülikoolide duelli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Chavaughn Lewis
Chavaughn Lewis Autor/allikas: Eero Vabamägi/Eesti Meedia/Scanpix

Korvpalli Eesti-Läti liigas teenis Kalev/Cramo võõrsil raske võidu Rapla üle, kui võõrustajatest oldi üle 84:77. Tartu Ülikool alistas kodusaalis Läti Ülikooli meeskona 82:64.

Esmaspäeval VTB Ühisliigas Astana meeskonna alistanud Kalev/Cramo jäi Raplas avaveerandi järel neljapunktilisse kaotusseisu, kuid et teine veerand võideti kindlalt seitsme silmaga, haarati poolajaks ise kolmepunktiline edumaa. Mäng jätkus tasavägiselt – kolmas veerand lõppes viigiliselt ning veel neljanda veerandi alguses suutis Rapla punktiga ette minna. Võõrustajate südikast mängust hoolimata suutis valitsev Eesti meister oma paremuse lõppkokkuvõttes seitsme silmaga maksma panna.

Kalev/Cramo resultatiivseim oli 24 punkti visanud Chavaughn Lewis. Branko Mirkovic panustas võitu 15 punkti ja seitsme korvisööduga, Arnett Moultrie lisas 14 silma ja tõi kuus lauapalli. Rapla parimana loopis Hunter Mickelson 17 punkti ja võttis üheksa lauapalli, Sven Kaldre kontole kirjutati 16 silma.

Paralleelselt peetud kohtumises võttis Tartu Ülikool kindla võidu Läti Ülikooli üle, kes alistati 18 punktiga. Kolme veerandi järel nappi kaotusseisu jäänud Tartu tegi võimsa lõpuspurdi, olles viimasel veerandil vastastest üle koguni 19 silmaga. Tartlaste üleplatsimeheks kujunes meeskonna kapten Julius Kazakauskas, kes viskas 20 punkti, tõi üheksa lauapalli ja jagas kaheksa tulemuslikku söötu.

Rapla Avis Utilitas - BC Kalev/Cramo 77:84
Tartu Ülikool - Latvijas Universitate 82:64
Liepajas/Triobet - Tallinna Kalev 94:88 la.
Riia VEF - Valmiera Glass Via 92:61
TalTech - Jekabpils 110:71