Naiste teivashüppe valitseja jäi sise-EM-il medalita ({{commentsTotal}})

{{1551642420000 | amCalendar}}
Ekaterini Stefanidi
Ekaterini Stefanidi Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Glasgow's toimuvatel sisekergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel pidi Kreeka teivashüppaja Ekaterini Stefanidi leppima neljanda kohaga.

Viimase kolme aasta jooksul nii olümpiavõitjaks kui maailma- ja Euroopa meistriks kroonitud Stefanidi ületas Glasgow's oma algkõrguse 4.65 alles kolmandal katsel ja ajas järgmisel kõrgusel lati kolmel korral maha.

Kreeklannad pühapäeval siiski medalita ei jäänud, sest Nikoleta Kiriakopoulou ületas 4.65 teisel katsel ja teenis pronksi. Kodupubliku rõõmuks võitis hõbeda 4.75 ületanud Holly Bradshaw, Euroopa meistriks krooniti Venemaa sportlane Anželika Sidorova, kes sai üle ka 4.85-st.

Naiste kõrgushüppe võitis oodatult suurfavoriidist venelanna Maria Lasitskene, kes ületas teisel katsel 2.01. 1.99 ületamisega sai hõbeda tulevikutäht Julija Levtšenko ja Balti riikide ainsa medali sellelt EM-ilt kindlustas Leedule ukrainlannast kaks sentimeetrit vähem kirja saanud Airine Palšyte.