Minskis toimuval kergejõustikuvõistlusel osaleb 23-liikmeline Eesti koondis ({{commentsTotal}})

Eerik Haamer
Eerik Haamer Autor/allikas: Marko Mumm/EKJL

25.-26. veebruaril toimub Valgevene pealinnas Minskis traditsiooniline rahvusvaheline kergejõustikuvõistlus U-20 vanuseklassile. Eestit esindab 23 sportlasest koosnev koondis.

Eelmisel aastal osales Eesti Minski võistlusel väiksema koondisega ja sai riikide arvestuses seitsmenda koha. Seekord sõidetakse Valgevenesse aga täiskoosseisus ning igal alal teeb kaasa ka Eesti sportlane, mis lubab eeldada ka kõrgemat lõppkohta.

Lisaks Eestile ja korraldajale Valgevenele osalevad Aserbaidžaani, Läti, Leedu, Iisraeli, Türgi, Ukraina, Hispaania, Prantsusmaa ning Kasahstani koondised.

Eesti koondise liidriteks võib pidada teivashüppajaid – nii Eerik Haamer kui Marleen Mülla on mitme rahvusvahelise tiitlivõistluse kogemusega. Meeste teivashüpe võideti Minskis eelmisel aastal tulemusega 5.10, Haamer viis äsja oma isikliku rekordi 5.32-ni. Naiste teivashüpe võideti möödunud aastal tulemusega 4.07, mis ei jää Mülla isiklikust rekordist (3.95) samuti kaugele.

Medaleid võivad sihtida veel mitmed Eesti sportlased. Kiireid aegu ja kõrgeid kohti võib oodata sprinteritelt – 60 m jooksus teevad kaasa Ken-Mark Minkovski ja heas hoos olev Karoli Käärt.

Kaugushüppaja Reimo Sepp tuli eelmisel aastal samal mõõduvõtul seitsmendaks, hiljuti toimunud oma vanuseklassi Eesti meistrivõistlustel hüpatud 7.16 näitab, et vorm on korralik ja kõrge koha sihtimine realistlik. Esikolmikusse võib õnnestumise korral jõuda ka teine kaugushüppaja Liisa-Maria Truupõld.

Kuulitõukes on taas kohal Kevin Sakson, kes eelmisel aastal teenis viienda koha. 5000 m käimises saavutas Ruslan Sergatšjov möödunud aastal neljanda koha nagu ka Jekaterina Mirotvortseva naiste käimises.

Vaata Eesti koondise täielikku koosseisu.

Toimetaja: Kristo TammHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: