South Carolina sai olulise võidu, Kotsari panus jäi tagasihoidlikuks ({{commentsTotal}})

Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari koduülikool South Carolina alistas NCAA esimeses divisjonis lähirivaali Ole Missi 79:64.

Sellel hooajal on Gamecocks jäänud vähemalt kümnepunktilisse kaotusseisu üheksas oma konverentsi (SEC) mängus kolmeteistkümnest, pühapäeval võeti sellest seisust viies võit. South Carolina jäi mängu alguses 2:13 taha, aga vastas siis 16:0 spurdiga ja enam tagasi ei vaadanud.

Kotsari panus jäi tagasihoidlikuks. Algkoosseisus alustanud eestlane sai platsile 12 minutiks ja noppis selle ajaga viis lauapalli, kuid eksis väljakul neljal viskel viiest ja ei realiseerinud ka ühtegi neljast vabaviskest. Lisaks tegi Kotsar kaks pallikaotust ning isiklikku viga ja sai kirja ühe vaheltlõike.

Numbreid vaadates on Gamecocksi hooaeg möödunud üle kivide ja kändude - kõigi mängude peale kokku on Kotsari tiimil 14 võitu ja 12 kaotust. Konverentsi arvestuses on Gamecocksil aga üheksa võitu ja neli kaotust, millega ollakse tippülikoolide Tennessee, LSU ja Kentucky järel neljandad ja edestavad Ole Missi kahe võiduga. SEC-i neli esimest ülikooli tagavad otsepääsme märtsi keskel toimuva konverentsi finaalturniiri veerandfinaali, muidugi vaadatakse nende poole soojema pilguga ka NCAA finaalturniiri paaride moodustamisel.