Viimaste sekundite tabamus päästis Pärnu, Valga-Valka alistus lisaajal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pärnu Sadam
Pärnu Sadam Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti-Läti Korvpalliliigas alistas Pärnu Sadam tasavägises kohtumises teisel lisaajal BC Valga-Valka/Maks&Mooritsa tulemusega 91:79.

Punkt-punktis mängu hakkasid meeskonnad mängima juba avaveerandil, mis lõppes 18:18 viigiseisul. Seejärel rebis Valga-Valka Robert Petersoni kaugviskest kolme punktiga ette, kuid Pärnu Sadam viigistas taas seisu ning kasvatas oma edu hoopis ise kuuele silmale. Poolajapausiks vähenes see siiski aga kolmele punktile - 37:34.

Neljandat veerandit alustasid meeskonnad seisult 50:46 Pärnu kasuks, kuid seejärel rebis Valga-Valka ette. Kaks sekundit enne lõpuvile tabas Saimon Sutt kaugviske ning viigistas seisu 66:66-le. Teisel lisaajal pani Pärnu oma paremuse lõplikult maksma ning võitis kohtumise 12-punktilise eduga.

Võitjate resultatiivseim oli 24 punkti ja 18 lauapalliga Mihkel Kirves. 20 silma lisas Siim-Markus Post, kes võttis lisaks neli lauapalli ja andis kuus resultatiivset söötu. Valga-Valka parim oli 18 punktiga Dashawn King.

Teistes kohtumistes alistas BK Ventspils tulemusega 72:58 Jurmala Betsafe'i ja Läti Ülikool 78:70 BK Liepaja.