Eerik Haamril jäi Eesti rekordi ületamisest puudu sobivatest teivastest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Marko Mumm/EKJL

Teisipäeval peeti seitsmendat korda mälestusvõistlusi pikaaegse treeneri Martin Kutmani auks. Kuigi tänastele kergejõustikuhuvilistele on Kutman eeskätt teada kõrgushüppe Eesti rekordinaise Anna Iljuštšenko treenerina, siis 1950. aastatel valitses ta sportlasena Eesti teivashüpet. Seega kuulub Martin Kutmani mälestusvõistluste kavva otse loomulikult ka teivashüpe.

Teisipäeval toimunud võistlustel elas Tartu publik naiste teivashüppes eeskätt kaasa Eesti praegusele esinumbrile Reena Kollile. 22-aastane Koll alistas kindlalt kõrguse 4.01, kuid 15 sentimeetrit kõrgemal asetsevat latti enam ületada ei suutnud.

"Ettevalmistus on väga hästi läinud. Pole ühtegi trenni ära jäänud. Hea oleks ikka häid tulemusi hüpata, aga suvi on põhiline. Ei tasuks liialt muretseda, tuleb suvele ikka positiivselt vastu minna," ütles Koll intervjuus Vikerraadiole. EM-ile pääsemise norm on naiste teivashüppes 4.50, kas antud kõrgus on ka eestlannal mõtteis "Mõtetes on ikka olnud. Loota ikka tasub, aga ma arvan, et see talv see ei tule. Aga küll ta kunagi ikka tuleb," jääb Koll positiivseks. Järgmine võistlus ootab teda ees juba laupäeval Prahas ning seejärel osaleb Koll Eesti meistrivõistlustel.

Välishooajale keskenduv Koll proovib suvel loodetavasti jõudu ka Doha maailmameistrivõistluste osalusnormatiiviga, mis on naiste teivashüppes neli meetrit ja 56 sentimeetrit.

Vaata spordisaate klippi:

Meeste teivashüppes on üha jõulisemalt endast märku andmas hiljuti 18-aastaseks saanud Eerik Haamer. Laiemat kõneainet pakkus noormees esmakordselt mullusel suvel, kui võitis Ungaris toimunud alla 18-aastaste kergejõustiklaste Euroopa meistrivõistlutsel pronksmedali. Haamer on näidanud stabiilset arengut ning Kutmani võistlusel ületas ta väga ilusas stiilis uue isikliku rekordi 5.20. Robin Noolele kuuluv juunioride vanuseklassi Eesti rekord on 5.22.

"Ma ütleks, et paraku jäi vajaka teivastest. See rada, mis meil siin Tartus on, on väga kiire. See tähendab kiiremat jooksu ja see põhjustab lollaka situatsiooni, et mul ei olnud rohkem teibaid," rääkis Haamer. "Põhjus on selles, et tavaliselt on meil sel rajal pehmendav kate, et jalgu ei põrutaks, aga võistlusteks see võetakse ära ja ausalt öeldes on see aasta esimene kord, kui ma saan siin rajal niimoodi hüpata."

Haamri eesmärk on sellel hooajal hüpata vähemalt üle 5.25. "Kõrgem hoie teibal aitaks palju juurde," jätkas Haamer. "Ma arvan, et mul see nädalavahetus on U-20 Eesti meistrivõistlused ja seal proovin uuesti rekordit. Mul on selleks vaja paksemaid teibaid. Ma eelda, et Tallinnas on olemas mulle vajalikud teibad, et saaks neid laenata ja tavaliselt Eestis ongi nii, et me laename üksteisele või kui ei ole, siis me ostame need. Tellime näiteks Belgiast."

Järgmise nädala lõpus osaleb Haamer ka täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel. Sise-EM normi täitmiseks peaks aga aset leidma tohutu arenguhüpe, sest vajalik kõrgus on 5.65.

"Kindlasti võtan täiskasvanute meistrivõistlustest osa," ütles Haamer. "Plaanis on esikolmikusse tulla. Ma olen Janek Õiglasega samal pulgal hetkel. Robin Nool on USA-s ja tema arvatavasti võistlema ei tule. Sisehooajal on plaanis minna veel Minski U-20 Euroopa maavõistlustele, mis toimuvad 23.-25. veebruaril. Suviseks eesmärgiks on vanuseklassi tiitlivõsitlused. Näiteks Rootsi EM-normiks on 5.10, mis tuleb ka väljas täita ühe korra. Plaan on seal jõuda finaali."

Vaata Eerik Haamri hüppeid:

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: