Riia VEF tõusis Eesti-Läti ühisliigas liidri kannule ({{commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Korvpalli Eesti-Läti ühisliigas alistas Riia VEF kodusaalis Jurmala meeskonna 81:59.

Riia läks kohtumist avaveerandi järel viie silmaga juhtima ning poolajaks saavutati kuuepunktiline eduseis. Võõrustajate edumaa kärises pärast vaheaega veelgi suuremaks, kui kolmandal veerandil vastati Jurmala 12 punktile 22 silmaga. Neljanda veerandi võitis Riia VEF 20:14, võttes nõnda lõppkokkuvõttes 22-punktilise võidu.

VEF-i parimana tõi meeskonna kapten Mareks Mejeris 17 punkti ja kuus lauapalli. Steve Zack panustas võitu 16 silmaga ja nelja lauapalliga, Baden Jaxen lisas üheksa punkti. Kaotajate parim oli 14 punkti visanud ja kaheksa lauapalli toonud Lauris Blaus.

Võiduga tõusis Riia VEF ühe punkti kaugusele tabeliliider Ventspilsist, olles nüüd kogunud 15 mänguga 28 punkti. Eesti meister Kalev/Cramo on 25 punktiga kolmas, kuid on pidanud liidritest kaks mängu vähem.