Siim-Sander Vene sai Euroliigas käe valgeks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Siim Sander Vene
Siim Sander Vene Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eelmisel nädalal korvpalli Euroliiga klubi Gran Canariaga liitunud Siim-Sander Vene sai teisipäeval kirja esimesed mänguminutid, kui meeskond kaotas kodus Baskoniale 71:84.

Kohtumine algas võõrustajate jaoks paljulubavalt, kui avaveerand võideti viie silmaga. Paraku lagunes Gran Canaria teisel veerandil täielikult, kui külaliste 19 silmale suudeti vastata ainult kaheksa punktiga. Võõrustajate seis halvenes pärast poolaega veelgi, kui kuuepunktiline kaotusseis kärises juba 15 silmale. Kuigi viimase veerandi suutis Gran Canaria 18:16 võita, tuli sellegipoolest vastu võtta kindel 13-punktiline kaotus.

Siim-Sander Vene pääses platsile viimasel veerandil ning Eesti koondislane teenis mänguaega ühtekokku neli minutit ja 35 sekundiga. Selle ajaga viskas Vene kolm punkti ja tõi kaks lauapalli. Gran Canaria parimana loopis Kim Tillie 11 silma ja tõi kolm lauapalli.

Baskonia resultatiivseim mängija oli 16 punkti visanud Matt Janning, kelle kontole kirjutati ka neli lauapalli ja kolm resultatiivset söötu. 16 silma sai kirja ka Shavon Shields, 15 punkti loopis Jayson Granger.

13 mängust viis võitu ja kaheksa kaotust teeninud Gran Canaria hoiab Euroliigas 16 meeskonna konkurentsis 12. kohta. Baskonia on kuue võidu ja seitsme kaotusega üheksas. Play-off'idesse pääsevad kaheksa paremat meeskonda.

Barcelona – Olympiakos 60:69
Gran Canaria – Saski Baskonia 71:84