Magnus Kirti vaevas kogu imelise hooaja jooksul jalavigastus

Foto: Priit Mürk/ERR

Tänavu mitmel korral Eesti rekordit parandanud ja EM-il pronksmedali võitnud odaviskaja Magnus Kirti segas tegelikult karjääri parima hooaja jooksul jalavigastus.

Pöia väsimusmurrust jagu saanud Kirt laob uueks hooajaks põhja Lõuna-Aafrika Vabariigis, kus treenib kolm nädalat. "Eelmise nädala pühapäeval sõitis ära ja on jõuludeni Lõuna-Aafrikas. Eesmärk on teha must töö soojas kliimas ära. Kuna jalaga olid probleemid, siis leidsime, et mõttekam on olla soojas ja saada D-vitamiini otse päikese käes, kui siin tablette näost sisse ajada," ütles Kirdi treener Heiko Väät ERR-ile.

Mis mure selle jalaga oli?  "Pöia all oli väsimusmurd. Terve see hooaeg kiusas teda, sügisel alles tuli röntgeniga välja," avaldas Väät. "Nüüd on juba kokku kasvanud ja sellepärast on vaja nüüd natukene rahulikumalt pehmemas ja  soojemas kliimas treenida.

Ja vaatamata sellele probleemile suutis Magnus terve hooaja hästi võistelda? "Jah, ta küll rääkis siin võistluste ajal, et on natukene kange ja mõtles, et on midagi ära venitanud, kuid lõpuks tuli välja, et oli väike selline väsimusmurd olnud," tõdes Väät.

Eesti rekordi 89.75 peale viinud ja aasta maailma neljanda numbrina lõpetanud Kirti abistab Lõuna-Aafrika laagris Marek Vister, kes on üks kolmest Kirdi treenerist.

"Ega seal mingit hullu viskamist ei ole, musta töö tegemine – kuulid ja kergelt tehnika kallal nokitsemine," sõnas Väät. "Proovida ennast saada jooksma, see on praegu põhieesmärk."

Septembrist algas järgmise aasta Doha MM-ile kvalifitseerumise periood ja 15. septembril oma selle aasta viimasel võistlusel Tõrvas üle 85 meetri oda visanud Kirdil on MM-norm 83 meetrit ületanud. Treener Heiko Väät usub, et  Dohasse kvalifitseerub ka Tanel Laanmäe.

"Üle viie aasta on ta nüüd saanud lõpuks sügisese ettevalmistuse ära teha, mida eelnevad aastad ei ole saanud. Kõik on sellel teel, et ma loodan, et Dohas on ikka kaks Eesti odameest," ütles Väät.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: