ERR-i kuu sportlase tiitli teeninud Kirt: olen tänavu küpsemaks kasvanud

Foto: ERR

Rahvusringhäälingu sporditoimetus valis Magnus Kirdi ka seljataha jäänud augustikuu Eesti parimaks sportlaseks. Kirt edestas Saksamaa MM-ralli võitnud Ott Tänakut ja freestyle suusatamise juunioride maailmameistrit Kelly Sildaru.

Küsimusele, millised on hooaja eredamad mälestused, vastas Kirt: "Esimese asjana toon välja medali. See oli ettevalmistusperioodil teada, mille nimel töötame. Iga sportlane treenib medalite nimel ja ma arvan, et see oli kõige kirkam hetk. Teemantliiga finaal pakkus ka väga häid emotsioone."

Sel hooajal pälvis Kirt esimese tiitlivõistluste medali ja uuendas kolmel korral Eesti rekordit. Ühel korral võidutses Kirt ka Teemantliiga etapil. "Ma olen hiline areneja olnud ja sellise närvikavaga, et ma vajan erinevate asjade läbi kogemist," jätkas Kirt. "Ma usun, et eelmise aasta Londoni finaali ja Zürichi Teemantliiga etapi näol õppisin ma väga palju ja sain erinevad korrektuurid see aasta sisse viia. Ma olin valmis erinevateks ilmastikuoludeks ja võistlusrütmideks. Arengu põhipunktideks on kogemused ja enda küpsemaks kasvamine."

Hooaja keskmine tulemus on Kirdil 85.93 meetrit. Uued Eesti rekordinumbrid on aga 89.75. Sellise stabiilsuse taga on Kirdi sõnul oma rütmi leidmine. "Teiseks ka see, et ma olen aastaid kõvasti ja suurte mahtudega treeninud ja ma tunnen end enesekindlalt seepärast, et ma ei ole võistlustel kunagi halvas füüsilises vormis. Pigem on jäänud tulemused närvikava taha. See aasta on oma rütmi leidmine mind küpsemaks sportlaseks kasvatanud," tõdes Kirt.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: