Aasta kergejõustiklasteks valiti Ksenija Balta ja Magnus Kirt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Kergejõustikuliit kuulutas reedel, 23. novembril toimunud "Eesti Kergejõustikuauhinnad 2018" galaõhtul välja aasta parimad sportlased. Aasta kergejõustiklasteks valiti kaugushüppaja Ksenija Balta ja odaviskaja Magnus Kirt.

Ksenija Balta (treener Andrei Nazarov) saavutas Berliini Euroopa meistrivõistlustel naiste kaugushüppes kuuenda koha, lõppenud aastal kolmel korral Eesti odaviskerekordit uuendanud Magnus Kirt (treenerid Indrek Tustit, Marek Vister, Heiko Väät) võitis Berliini EM-il pronksmedali. Võitjatele andis auhinnad üle Euroopa Kergejõustikuliidu president Svein Arne Hansen.

"Mul on suur rõõm Eesti kergejõustikupere aasta lõpetamisel viibida. Eesti Kergejõustikuliit on andnud suure panuse Euroopa kergejõustikku nii nõu kui jõuga paljude aastate jooksul ja ma tänan teid selle eest ja loodan, et tulevik toob teile jätkuvalt säravaid tähti ja ilusaid tulemusi," ütles Svein Arne Hansen.

"Pärast nii keerulist aastat seda auhinda saada on kindlasti minu jaoks eriline. Oli aasta, kus võtsin oma kogemustepagasist nii mõnedki õppetunnid ja suutsin EM-il raskest olukorrast parima võtta ning end teostada," sõnas Ksenija Balta.

"See auhind tähendab, et minu saavutused lähevad ka teistele korda ja selle üle olen väga tänulik. Sellised üritused nagu aasta lõpetamine toovad uuesti ka EM-il kogetud emotsioonid esile," ütles Magnus Kirt auhinda kätte saades.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi tõdes, et kergejõustiku jaoks on olnud ilus aasta. "Seoses Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaga on ka kergejõustikuaasta kulgenud sünnipäeva tähe all, Eesti meistritele riputati kaela Eesti Olümpiakomitee erikujundusega medalid. See oli ka pronksine aasta – pronksmedalid tõid tiitlivõistlustelt koju Maicel Uibo, Gedly Tugi, Eerik Haamer ja muidugi Magnus Kirt. Oli ka rekordirohke aasta, sündis ka mitmeid Eesti rekordeid. Soovin õnne kõikidele õnnestujatele alates noortest kuni veteranideni, kes Eestit nii kodus kui maailmas väärikalt esindasid," ütles Teigamägi.

Aasta treener 2018 nimetuse teenisid kõigi parimateks valitud sportlaste treenerid.

U-23 vanuseklassi aasta kergejõustiklase tiitli pälvis naistest suvel Eesti rekordi 69.68-ni viinud ja Berliini EM-il 16. kohale tulnud Anna Maria Orel (treener Toivo Ruut). U-23 meeste tiitel kuulub Karel Tilgale (treener Jaan Tiitsaar), kes viis oma kümnevõistluse isikliku rekordi 8101 punktini ja pääses läbi tiheda kodumaise konkurentsi starti ka Berliini EM-il.

U-20 vanuseklassis valiti aasta parimateks 400 m tõkkejooksus oma vanuseklassi maailmameistrivõistlustele pääsenud Karl Erik Nazarov (treener Andrei Nazarov) ja Piibe Kirke Aljas (treener Anne Mägi). Nazarov viis sel aastal oma tippmargi 51,56-ni, Aljas 59,93-ni.

U-18 klassi parimateks kergejõustiklasteks valiti U-18 EM-il ning noorte olümpiamängudel säravaid tulemusi näidanud sportlased Eerik Haamer (treener Jarko Koort) ja Gedly Tugi (Mikk-Mihkel Arro). Eerik Haamer viis Eesti U-18 vanuse teivashüppe rekordi 5.15-ni ja võitis U-18 EM-il pronksmedali, noorte olümpialt tuli 4. koht. Odaviskaja Gedly Tugi uuendas samuti oma vanuse rahvusrekordit, visates U-18 EM-il 55.28, mis andis talle pronksmedali. Noorte olümpialt naasis Tugi 6. kohaga.

U-16 vanuse aasta kergejõustiklased on läbi aasta silmapaistvaid tulemusi teinud Liisa-Maria Lusti (treener Heiko Väät) ja Karl August Kalamees (treener Anne Mägi), U-14 vanuse parimateks valiti Emma Kathrina Hein (treener Kaja Ladva) ja Harry Richard Jääger (treener Mairo Tänav (Tänak)).

Aasta parimad sportlased selgusid hääletamise teel, millest võtsid osa Eesti Kergejõustikuliidu liikmesklubid, spordiajakirjanikud, kergejõustikutreenerid ja fännid. U-14 ja U-16 vanuse parimad valis Eesti Kergejõustikuliidu Noortespordi komisjon.

Euroopa Kergejõustikuliit andis kolmele Eesti kergejõustikku suure panuse andnud inimesele eriauhinnad. Renna Järvalt pälvis Euroopa Kergejõustikuliidu auhinna, Petros Kyprianout ja Milvi Varest tunnustati Euroopa Kergejõustikuliidu treeneritöö auhinnaga.

Parim klubi: Audentese Spordiklubi

Aasta kergejõustikuveteranid: Nora Kutti ja Genro Paas

Aasta kohtunik: Tiit Tarve

Aasta noorkohtunik: Ken Metsis

Aasta sooritaja: Maicel Uibo

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: