Läti ja Leedu said MM-valikmängudes kirja napid kaotused ({{commentsTotal}})

Läti korvpallikoondis võttis kodus vastu napi kaotuse Montenegrolt
Läti korvpallikoondis võttis kodus vastu napi kaotuse Montenegrolt Autor/allikas: AFP/Scanpix

MM-valikmängude neljapäevaõhtustes kohtumistes sai Läti korvpallikoondis 75:84 kaotuse Montenegrolt ning Leedu pidi tunnistama võõrsil Itaalia paremust 65:70.

Montenegro juhtis lätlaste üle avaveerandi 24:20 ning poolajapausile läksid meeskonnad 45:41 seisust lõunanaabrite kahjuks. Lätlased viigistasid seejärel koduväljakul seisu 61:61-le, kuid otsustaval veerandil võttis Montenegro siiski oma.

Läti koondise parim oli 27 punktiga Martins Meier. Võitjate resultatiivseim oli 22 silma meeskonnale visanud Bojan Dubjlevic. I-alagrupis on nüüd nii Lätil kui ka Montenegrol kirjas viis võitu ja neli kaotust.

Leedu korvpallikoondis pidi võõrsil leppima Itaalia paremusega ning vastu võeti esimene kaotus. Võitjate parimana viskas 13 punkti Awudu Abass. Leedu resultatiivseim oli 15 silma meeskonnale toonud Mantas Kalnietis. J-alagrupis juhib endiselt Leedu koondis kaheksa võidu ja ühe kaotusega. Teist kohta hoiab Itaalia seitsme võidu ja kahe kaotusega.

Reede õhtul kohtub Eesti korvpallikoondis Gruusiaga. L-alagrupis hoiab rahvuskoondis kahe võidu ja kuue kaotusega viimast, kuuendat kohta. Eespool asuvad Saksamaa, Kreeka, Serbia, Gruusia ja Iisrael.

Türgi – Hispaania 71:67
Horvaatia – Ungari 74:69
Ukraina – Sloveenia 82:54
Läti – Montenegro 84:75
Holland – Poola 78:105
Itaalia – Leedu 70:65