Eha Rünne "Ringvaates": mulle on ühel korral dopingut pakutud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Äsja ilmus raamat "Heiteareenide sangarid", millest saab lugeda erinevate Eesti sportlaste persoonilugusid. Kaks kaanefotol olevat persooni, odaviskaja Magnus Kirt ning kettaheitja ja kuulitõukaja Eha Rünne, käisid "Ringvaate" stuudios sellel teemal lähemalt rääkimas.

"Ma arvan, et ka tavainimestel on hea teada, et on olnud sellised korrupeed enne meid ja väga huvitavad elulood on meil kõigil, kes on sporti teinud erinevatel aegadel. Ma usun, et see on väärt lugemine igale inimesele," ütles Kirt.

Rünne on kroonitud Eesti meistriks nii kettaheites kui ka kuulitõukes 22 korda. Neist esimese teenis ta alles 25-aastaselt. Küsimusele, kas ta praegu võidaks ka, vastas Rünne: "Õnneks enam ei võidaks ja õnneks isegi teiseks ei tuleks. Aeg on lihtsalt läinud."

Viimati tegi Rünne trenni septembrikuus. Tänavu võitis ta veteranide MM-il kuldmedali 26 naise konkurentsis. "Tulemus oli tegelikult selline, et vajab rohkem treenimist." Hetkel on Rünne kehalise kasvatuse õpetaja.

Kirt lisab: "Minu poole pealt on spordipisik tulnud perekonnast kaasa, kõik on sellega nakatunud olnud." Kirt tõdeb, et ta on sellest ajast pärit, kus lapsed kasvasid üles tänaval aktiivselt mängides ja ta ootas kehalise kasvatuse tunde väga. 15-aastaselt oli Andrus Värnik talle eeskujuks. "Mäletan 2005. aasta algust, kui Andrus oli Tõrvas tüdruksõbra juures ja isa püüdis ta kinni ning ta tuli meid trenni õpetama. Sealt on Andrusega esimene kokkupuude," meenutab Kirt. "Ta oli väga suur eeskuju sportlasena, kuigi ma ise ei olnud kindel, et minust kergejõustiklane saab."

Samal aastal krooniti Värnik maailmameistriks tulemusega 87,17 meetrit. Hetkel on Kirdi nimel Eesti rekord aga 89,75 meetriga. "Kui vaadata maailmataset, siis see on väga kõva. Millal mina maailmameistriks tulen? Seda näitab aeg ja otsused, mida ma edasi teen."

Dopinguteemadel jätkates tunnistab Rünne, et talle on ükskord dopingut pakutud ja läbirääkimisi on mitu korda käinud. "Olime Riias laagris seitsmekesi toas ja kätte anti karbid. Öeldi, et olgu karbid otsas, kui laager on lõppenud. Ma sokutasin selle vaikselt taskusse ja kui laager lõppes, siis kõik plaksutasid käsi, et nüüd hakkab tulema, aga minul ei hakanud," ütles Rünne. Kirt lisab, et temal selliseid asju ei ole olnud, sest praegu propageeritakse puhast sporti rohkem.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: