Tulemusi varjav võistluskorraldaja jäi ootamatult suure kriitikatormi alla ({{commentsTotal}})

Jooksmine
Jooksmine Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Möödunud pühapäeval toimunud Brüsseli maratoni korraldajad jäid võistluse järel osavõtjate ootamatult suure kriitikatormi alla, sest nad otsustasid võistluse täielikke tulemusi veebilehel mitte avaldada, põhjendades seda uute andmekaitsenormidega.

Konkreetse jooksja tulemused olid osavõtja nime või rinnanumbrit kasutades küll leitavad, kuid täielikke tulemusi veebis ei avaldatud. Jooksjatel polnud võimalik enam vaadata tulemusi ei vanusegruppide lõikes ega koondtulemusi ega näha sõprade-tuttavate paiknemist tulemuste tabelis, kirjutab Marathon100.com.

Ent kriitikatorm, mis sellisele otsusele järgnes, oli ilmselt korraldajatelegi ootamatu. Võistluse Facebooki lehekülg mattus osavõtjate teravate ja kriitiliste kommentaaride alla. Korraldajaid süüdistati ahnuses – 17 eurosed võistlusfotod olid maratonile järgneval päeval veebis ostmiseks väljas, jooksusärgi eest küsiti 15 eurot ning medali graveerimise eest 7 eurot. 

Osad jooksjad arvasid, et otsuse taga tulemusi varjata on võistluse väljareklaamitud osavõtunumbritest oluliselt väiksem osavõtjate arv.  Maratonidistantsile oli registreerunud 2300 jooksjat, võistluse kõikidele distantsidele korraldaja sõnutsi 15 000, kuid palju tegelikult osales pole tulemuste järgi võimalik kontrollida. Väidetavalt startis poolmaratonile 1898 jooksjat ehk 400 jättis starti tulemata, poolmaratonis oli osavõtjate "kadu" ca 3000.

Vihased osavõtjad kaalusid ka osavõtumaksu tagasinõudmist ning kohtusse pöördumist. Osavõtjates tekitas kahtlusi ka see, et sama korraldaja teistel võistlustel olid kõik tulemused täies mahus veebis avaldatud. Brüsseli maratoni korraldav Golazo on üks Euroopa suurimaid jooksu- ja rattavõistluste korraldajaid. Näiteks vastutab sama firma ka Rotterdami, Eindhoveni, Brugge, Antwerpeni, Great Breweries maratoni ja paljude teiste Belgia ja Hollandi rahvaspordiürituste korraldamise eest.

Toimetaja: Liisi RistHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: