Tallinna Ülikool alistas avamängus LotusTimber/Neemeco ({{commentsTotal}})

Võrkpall
Võrkpall Autor/allikas: Margus Ansu/Scanpix

Neljapäeval läksid meeste Eesti karikavõistluste esimeses ringis vastamisi kaks esiliigasse kuuluvat meeskonda LotusTimber/Neemeco SK ja Tallinna Ülikool. 3:0 (25:21, 21:19, 28:26) paremuse pani maksma Tallinna Ülikooli esindus.

Kolmandas geimis oli Tallinna Ülikool seejuures juhtimas 23:17, ent Neemeco tegi võimsa spurdi ja jõudis 23:23 viigini. Lõpuks suutis Tallinna Ülikool geimi siiski võita 28:26, kirjutab Volley.ee.

Võitjatele tõid Sander Steinberg ja Mihkel Hiielaid kumbki 13 punkti (efektiivsus vastavalt +12 ja +3), kaotajate resultatiivseim oli Aleksei Povjakel 17 punktiga (+9). Tallinna Ülikooli vastuvõtt oli 37 ja rünnak 43%, blokipunkte teeniti 11 (4 blokki pani Reimo Kuri) ja servil löödi neli ässa ning eksiti kaheksal pallingul. Neemeco vastuvõtuprotsent oli 47 ja rünnakuprotsent 39, blokipunkte kogunes 11 (5 sulustamist sai kirja Povjakel, 4 Margus Piik), serviga saadi kaks punkti ja eksiti üheksal pallingul.

Selle paari korduskohtumine peetakse 28. oktoobril kell 14 Tallinna 32. keskkoolis. Paari võitja läheb veerandfinaalis kokku Bigbank Tartuga. Sama tabelipoole teises veerandfinaalis kohtub Pärnu VK samuti esiliiga meeskonna TalTech/Kiiliga ja seeria avamäng toimub 27. oktoobril kell 13 Kiili spordihoones ja kordusmäng 10. novembril kell 18 Pärnus.

Teises tabelipooles on kaks mängu juba peetud, kui Rakvere VK sai kahel korral jagu TalTechist ning läheb veerandfinaalis vastamisi Saaremaa VK-ga. Teises selle tabelipoole veerandfinaalis kohtuvad Selver Tallinn ja esiliiga meeskond EMÜ.

Mängitakse kodus-võõrsil süsteemis kuni finaalini. Edasi pääseb kaks võitu saanud võistkond või juhul kui mõlemal võistkonnal on üks võit ja üks kaotus, siis mängu eest antavate suurema punktide arvuga võistkond. Punktide võrdsuse korral mängitakse kuldne geim.

Kaheksandikfinaalid peavad olema mängitud 29. oktoobriks, veerandfinaalmängud 16. novembriks ja poolfinaalmängud 10. detsembriks.      Karikafinaalid toimuvad 22. detsembril. Finaalide toimumispaik selgub pärast poolfinaale ja 2018. aasta karikafinaalid toimuvad selle meeskonna kodusaalis, kes lõpetas kahest finalistist 2017/2018 hooajal Eesti meistrivõistlused kõrgemal kohal.