Tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank startis Kaisi juhtimisel võidukalt ({{commentsTotal}})

Tartu Ülikool/Eeden
Tartu Ülikool/Eeden Autor/allikas: Tartu Ülikooli võrkpallinaiskond/Facebook

Naiste Eesti meistrivõistlustel oli pühapäeval kavas kaks mängu, mis mõlemad lõppesid kolme geimiga. Kolm punkti kirjutasid tabelisse eelmise hooaja kaks paremat Tartu Ülikool/Bigbank ja TalTech/Tradehouse.

Tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank rõõmustas alanud hooajaks Andrei Ojametsa asemel peatreeneriks asunud Kristjan Kaisi, kelle esimeses ametlikus mängus võtsid kodupubliku ees mänginud tartlannad 3:0 (21, 27, 21) võidu Saaremaa üle. Koguni 39 tõstet saanud Ingrid Kiisk realiseeris neist 18 (46%) ning tõi kaks punkti blokis ja kaks pallingul, näidates seejuures mängu parimat kasutegurit +13. Renate Pikk aitas võitjaid 11 ning Kertti Külm ja Ingris Suvi üheksa punktiga. Saaremaa resultatiivseimaks osutus kaheksa punkti toonud Hailie Rivera. Tartlannad saavad rahule jääda blokiga, mille abil teeniti 11 punkti, ja rünnakuga, mille efektiivsuseks kujunes 40%. Ainsaks tõrvatilgaks meepotis olid servieksimused, mida kogunes iga geimi kohta keskmiselt 5,3 ehk kokku 16. Samas löödi ka üheksa ässa. Saaremaa naiskonna näitajad olid tagasihoidlikumad: rünnak 22%, blokipunkte seitse ja serviässasid kuus, kirjutab Volley.ee.

Ka teine mäng kestis kolm geimi, kuid erinevalt Tartus peetud kohtumisest linnarivaalide Tallinna Ülikooli ja TalTech/Tradehouse'i vahel õigeks mänguks ei läinudki. Avageimi 25:12 ja teise 26:24 tulemusega võitnud TalTech/Tradehouse jäi kolmandas peale koguni 25:7. Maria Säästla panustas võitu 12 ja Sylvia Tammerik üheksa punkti, Eva Liisa Kuivonen vastas Tallinna Ülikooli ridades 16 punktiga.

Naiste Eesti meistrivõistlustel pannakse pall taaskord mängu mõne nädala pärast, järgmisel nädalavahetusel saab alguse naiste Balti liiga.