Viimasel veerandajal 25 punkti visanud Eesti kaotas võõrsil Serbiale ({{commentsTotal}})

{{1537088280000 | amCalendar}}
Korvpalli MM-valikmäng: Eesti - Saksamaa
Korvpalli MM-valikmäng: Eesti - Saksamaa Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Eesti korvpallikoondis jätkas MM-valikmängude otsustavat ringi Belgradis, kui tugevalt Serbialt saadi 65:91 kaotus.

Eesti alustas Aleksandar Nikolici korvpallihallis toimunud kohtumist hästi, toetudes peamiselt Indrek Kajupanga suurepärasele viskepäevale - äär tabas avaveerandil kõik oma visked ning tõi Eesti kasuks 11 punkti.

Teisel veerandajal hakkas Serbia vaikselt eest minema ja läks poolajale 16-punktilises eduseisus (45:29). Enne viimast veerandaega kärises vahe juba 34 punktile, ent jala sirgemaks lasknud kodumeeskond lubas Eestil viimase veerandaja võita 25:17.

Eesti parimana jäi Kajupanga arvele lõpuks 17 punkti, mängu hästi sekkunud Maik-Kalev Kotsar ja Sander Raieste lisasid 12 silma. Ühtlaselt skoori teinud serblaste resultatiivseim oli 14 punkti toonud Nemanja Bjelica. Serbia tabas viskeid 56-protsendiliselt (31/55), Eesti tabas 56 viskest 24 (42,8 %).

L-gruppi juhivad MM-i pääsme kindlustanud Saksamaa ja Kreeka, kes on võitnud kõik kaheksa senist mängu. Serbial on kolmandana viis võitu ja kolm kaotust, Eestil on tabeli punase laternana kahe võidu kõrval kuus kaotust.

Eestil tuli valiktsükli teist ringi alustada suure kaotusega, kui neljapäeval jäädi koduväljakul Saksamaale alla koguni 43:86. Kaotusega alustas ka Serbia, kes alistus võõrsil Kreekale 63:70.

Eesti koondise peatreener Tiit Sokk tunnistas pärast mängu Saksamaaga, et kohtumine Serbiaga ei saa olema lihtne: "Eks seal tullakse meile ka kindlasti kallale, aga me mängimegi Euroopa tippudega. Nüüd ongi see, et me peame pallid käes hoidma ja seda annab kindlasti parandada."

L-alagrupi liidrina jätkab kaotuseta püsiv Saksamaa, kes on võitnud kõik seni peetud seitse kohtumist. Kõik mängud on võitnud ka teist kohta hoidev Kreeka. Serbia on 11 punktiga kolmas (neli võitu, kolm kaotust), Eesti on üheksa punktiga kuues (kaks võitu, viis kaotust). Pääsme MM-ile tagavad alagrupi kolm parimat.

Toimetaja: ERR Sport