Võimu näidanud Saksamaa oli Eestist kahekordselt üle ({{commentsTotal}})

{{1536821400000 | amCalendar}}

Eesti korvpallikoondis alustas MM-valikmängude otsustavat ringi suure kaotusega, kui koduväljakul jäädi Saksamaale alla koguni 43:86 (15:25, 9:23, 6:24, 13:13).

Kui avaveerandi kaotas Eesti 11 punktiga, siis poolajaks jäädi juba 24:49 kaotusseisu. Kolmandal veerandil halvenes olukord veelgi, kui sakslaste 24 punktile suudeti vastata vaid kuue silmaga. Neljandas veerandis, millele mindi vastu 43-punktilises kaotusseisus, suudeti välja võidelda küll 13:13 viik, aga lõppkokkuvõttes tuli sellegipoolest tunnistada Saksamaa suurt üleolekut.

Eesti parimana tõi Rain Veideman 14 punkti ja võitis neli lauapalli. Sander Raieste kontole kirjutati seitse silma ja kolm lauapalli. Saksamaa eest hiilgas NBA-s Oklahoma City't esindav Dennis Schröder, kes viskas 18 silma, andis kümme resultatiivset söötu ja võitis kuus lauapalli. Danilo Barthel ja Maik Zirbes panustasid võitu kumbki 12 punktiga.

Järgmisena ootab Eestit ees võõrsilkohtumine Serbiaga, kellega minnakse vastamisi 16. septembril.

MM-valikmäng: Eesti - Saksamaa

Enne mängu:

Saksamaa kuulus esimeses ringis G-alagruppi koos Serbia, Gruusia ja Austriaga, kus teenisid kuuest mängust kuus võitu. Nende senine resultatiivseim mees MM-valikmängudes on olnud uuest hooajast NBA klubi Oklahoma City Thunderi ridadesse kuuluv Dennis Schröder. Küll ainult kahes mängus kaasa teinud mängujuht kogus võidumängudes Serbia ja Austria üle keskmiselt 23 punkti, neli lauapalli ja 3,5 söötu. Schröder tuli ka Tallinnasse. Saksamaa meeskonna nimistus on veel teinegi NBA mees, Maxi Kleber, kes möödunud hooajal esindas Dallas Mavericksi värve. 211 sentimeetri pikkune ääremängija kogus unistuste liigas 72 mänguga keskmiselt 5,4 punkti ja 3,3 lauapalli.

Viimati mängisid Eesti ja Saksamaa 2016. aasta augustis, kui põnevas maavõistlusmängus jäid sakslased peale 71:66. Toona oli Eesti resultatiivseim Rain Veideman 13 punktiga.

Eesti kuulub MM-valikmängude teises ringis L-alagruppi koos juba tuttavate Kreeka ja Iisraeliga, lisandunud on ka Serbia, Saksamaa ja Gruusia. Alagrupist pääseb edasi kolm paremat, arvesse lähevad ka eelmise ringi tulemused. Juba pühapäeval läheb Eesti võõrsil vastamisi Serbiaga.

Toimetaja: ERR Sport