Belgia alistas Eesti teises kontrollmängus 13 punktiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1536342600000 | amCalendar}}

MM-valikmängudeks valmistuv Eesti korvpallikoondis kaotas Rakveres toimunud teises kontrollmängus Belgia koondisele 55:68.

Sarnaselt esimesele kontrollmängule alustas Belgia koondis kohtumist 6:0 spurdiga, misjärel Eesti koondis suutis seisu viigistada 10:10-le. Seejärel lasti Belgia koondisel mängu kontrollima asuda ning minut enne esimese veerandaja lõppu olid tablool numbrid 10:18.

Teisele veerandajale 14:20 vastu minnes rebis Eesti koondis end kohe esimese minutiga Belgiale uuesti kannule 19:20. Korra läks rahvuskoondis mängu juhtima seisuga 23:22, kuid seejärel otsustas Belgia taas võimu näidata. Poolaeg lõppes 13-punktilise eduga vastaste kasuks, 26:39.

Kolmanda veerandajaga vähendas Eesti koondis vahe kahe punkti võrra ning viimast neljandikku alustati seisult 37:48. Kolm ja pool minutit enne kohtumise lõppu oli vahe rebenenud 16-punktiliseks. Viimastel sekunditel viskas kolmese sisse Martin Paasoja, mis vähendas vahe 13 punktiseks. Lõpuvile kõlas seisul 55:68.

Eesti resultatiivseim mängija oli 16 punktiga Kristian Kullamäe. Belglaste parimad olid 14 silma visanud Hans Vanwijn ja Beye Jonathan Tabu Eboma.

Eesti esimene kohtumine MM-valikmängude teises ringis toimub juba 13. septembril koduses Saku Suurhallis, kui vastamisi minnakse G-alagrupi täiseduga võitnud Saksamaaga. Kolm päeva hiljem, 16. septembril hakatakse võõral väljakul mõõtu võtma tugeva Serbia koondisega.