Rammo on MM-il 31. ja Karpak 32. kohal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Riina Ramst

Aarhusis peetavatel olümpiaklasside purjetamise MM-il on Deniss Karpak Finn-klassis 32. kohal, Laser Standard klassis on Karl-Martin Rammo 31.

Finn-klassis toimus kolmas ning ühtlasi kvalifikatsiooni viimane võistluspäev. Kokku peeti kolme päeva jooksul kuus sõitu. Kvalifikatsioonisõitude tulemusel lähevad edasi finaali kolme paremana Edward Wright Inglismaalt, Max Salminen Rootsist ja Nicholas Heiner Hollandist. Kõigil kolmel on võrdne punktisumma 22.

Karpak on hetkel 32. kohal, parandades oma positsiooni reedega võrreldes viis kohta ning Taavi Valter Taveter on kvalifikatsioonisõitude järel 58. kohal.

Finn-klassi finaalsõidud algavad esmaspäeva pealelõunal. Purjetatakse kahes tugevusgrupis – kuldgrupis sõidavad kvalifikatsiooni tulemuste järel 1.-45. koht ning hõbegrupis 46.-90. koht. Seega stardib Karpak kuldgrupis ja Taveter hõbegrupis. Finn-klassis purjetab kokku 90 sportlast.

Laser Radial klassis lõppes teine kvalifikatsioonisõitude päev. Liidrikohal on nelja peetud sõidu järel ameeriklanna Paige Railey. Anna Pohlak tegi korraliku soorituse, olles laupäevases teises sõidus 18. kohal. Kokkuvõttes tõusis Pohlak 98. kohalt 83. kohale. Laser Radial klassis võistleb 119 naist.

Laser Standard klassis lõppes samuti teine võistluspäev. Liidrikohal jätkab endiselt Sam Meech Uus-Meremaalt. Rammo parandas oma positsiooni kuus kohta, lõpetades päeva üldarvestuses 31. kohal. Kokku võistleb klassis 165 purjetajat.

"Täna oli raske päev. Tuul oli iseenesest selline nagu mulle meeldib – väga keeruline, pagiline ja keerutav. Esimeses tänases sõidus saingi hea fiilinguga sõidetud ja finišis olin kolmas, mis on väga hea. Teises sõidus lootsin sama fiilinguga edasi minna, aga jäin stardis kehva olukorda, misjärel purjetasin veel rajapoolele, mis osutus selles sõidus ülimalt kehvaks valikuks. Rabelesin, mis ma rabelesin, aga kahuks 28. kohast paremat ei suutnud. Kahe hea sõiduga oleks olukord väga hea ja see tõstaks ka kindlust. Nüüd on seis kahjuks ainult OK ja homme, viimasel eelsõitude päeval, tuleb kõvasti tööd teha," kommenteeris Rammo.

49er paadiklassides toimusid laupäeval esimesed kvalifikatsioonisõidud. Eesti paatkond Juuso ja Henri Roihu lõpetasid kolme sõidu tulemusena 45. kohal. Päeva esimene sõit oli kõrgeima tulemusega, 9. koht. Liidrid on uusmeremaalased Logan Dunning Beck ja Oscar Gunn. Kokku võistleb klassis 86 paatkonda.

49er FX klassis sõitvad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp on esimese päeva kvalifikatsioonisõitude tulemusel 46. kohal. Kokku peeti laupäeval kolm sõitu, eestlannade päeva parim tulemus oli esimesest sõidust 16. koht. Liidrikohal on taanlannade paatkond, Jena Hansen ja Katja Salskov-Iversen.

Pühapäeval alustab võistlemist ka RS:X klassis purjetav Ingrid Puusta. Esimene sõit algab kell 15.30.

Aarhusis toimuv suurvõistlus on esimene, mille tulemuste põhjal jagatakse välja pea 40% 2020. aastal toimuva Tokyo olümpiamängude osaluspääsmetest.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: