U-20 koondis kaotas EM-il Valgevenele ja hakkab püüdma 13. kohta ({{commentsTotal}})

Eesti U-18 korvpallikoondise treening / Märt Rosenthal
Eesti U-18 korvpallikoondise treening / Märt Rosenthal Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti U-20 noormeeste korvpallikoondis kaotas B-divisjoni EM-il Valgevenele 53:66 ja jätkab mängudega kohtadele 13.-16.

Võõrustajariigile Bulgaariale napilt kaotanud Eesti ei pääsenud veerandfinaali ning jäi turniiril mängima kohtadele 9.-16., Valgevene vastu tehti avapoolajal 12 pallikaotust ning jäädi teise poolaja alguseks 30:36 kaotusseisu.

3.32 enne kohtumise lõppu tuli Eesti Ilja Stankevitši korvist taas kuue punkti kaugusele, aga Valgevene lõpetas mängu 8:1 spurdiga ja võttis kindla võidu.

Eesti resultatiivseim oli 21 punkti visanud Märt Rosenthal, Tormi Niits lisas 10 punkti ja 17 lauapalli. Play-off'ide alumises tabelipooles alistas Makedoonia 77:69 Albaania ning Ungari oli 65:54 üle Gruusiast. Vastamisi lähevad veel Holland ja Portugal.

Veerandfinaalid: Sloveenia-Belgia 64:52 (30:16), Venemaa-Soome 78:71 (33:40), Läti-Bulgaaria 77:57 (40:28). Poola-Tšehhi mäng algab kell 21.30.