U-20 korvpallikoondis jäi napilt veerandfinaali ukse taha ({{commentsTotal}})

Märt Rosenthal
Märt Rosenthal Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti U-20 korvpallikoondis pidi Bulgaarias Sofias toimuvatel B-divisjoni Euroopa meistrivõistlustel võtma vastu valusa kaotuse võõrustajatelt, kellele jäädi skooriga 56:58 alla. Sellega kindlustas Bulgaaria endale edasipääsu veerandfinaali ja jättis Eesti sealt välja.

Avaveerand lõppes 16:16 viigiga, kuid poolajaks suutsid bulgaarlased kuue silmaga ette pääseda. Teine poolaeg algas võõrustajate 6:0 spurdiga ning võideti ka veerandaeg 13:6. Järgneva 2.09 jooksul tehti ise 9:0 spurt ja pääseti sellega vaid nelja punkti kaugusele. Bulgaarial õnnestus siiski nappi eduseisu hoida, kuid 2.51 enne lõppu tabas Ron Arnar Pehka lähiviske ja seadis 54:54 seisu jalule. Vastased suutsid loetud sekundid hiljem jällegi end kahe punktiga ette rebida ja seda eduseisu enam käest ei antudki, kirjutab Korvpall24.ee.

Märt Rosenthal oli Eesti parim 14 punkti ja kuue lauapalliga.

Alagrupis jäi Eesti saldoks kolm võitu ja kaks kaotust. Meeskonnad, kes kaheksa parima hulka ei pääsenud, alustavad mängudega 9.-22. kohale.