EV 100 staadionijooksusarja neljanda etapi võitsid Liina Tšernov ja Allar Lamp ({{commentsTotal}})

Liina Tšernov
Liina Tšernov Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR Sport

Kolmapäeva õhtul toimus Viljandis EV 100 staadionijooksusarja neljas etapp, mille 2000 m distantsi võitsid Liina Tšernov ja Allar Lamp.

Algusest peale jooksu juhtinud Liina Tšernov läbis viis staadioniringi ajaga 6.12,48, edestades järgmist lõpetajat Kelly Nevolihhinit 17 sekundiga. "Olen tagasi rajal ja mul hea meel, et saan joosta. Vorm paraneb iga treeninguga, seis on praegu hea," ütles Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Jooks algas tema sõnul täna hästi. "Tundsin ennast hästi, teisel kilomeetril vajus tempo natuke ära ja siis läks natuke raskeks ennast sundida," lisas Tšernov.

Meestest võitis jooksu Allar Lamp tulemusega 5.26,40. Tema edu Olavi Allase ees oli ligi poole sekundi jagu. Allasele kaotas omakorda ligi poole sekundiga Mark Abner. "Täna jäi asi lõpu peale, viimasel 100 meetril kiirendasin, tahtsin võita, mistõttu pidin tempos juurde panema," rääkis Lamp, kes juhib EV staadionijooksusarja ka kokkuvõttes.

Ajaga 5.27,08 teiseks tulnud Olavi Allase jäi oma jooksuga rahule, sest uus Järvamaa rekord sündis. Varasem maakonna tippmark kuulus Margus Pirksaarele 5.28-ga. "Läksin 500 m enne lõppu juhtima, 200 m enne lõppu jooksid Mark Abner ja Allar Lamp must mööda, lõpus sain ka Abnerist ette," sõnas Allase. EV 100 staadionijooksusarja järgmise etapi, juuli lõpus Eesti meistrivõistluste raames toimuva 5000 m distantsi jätab Allase vahele ja kavatseb Eesti meistrivõistlustel joosta 800 m ja kui jõudu jagub, siis ka 1500 m distantsil.