EM-ile sõitev U-20 korvpallikoondis sai kaotuse ka viimases kontrollmängus ({{commentsTotal}})

Ron Arnar Pehka
Ron Arnar Pehka Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR Sport

Eesti noormeeste U-20 korvpallikoondis pidas enne äralendu EM-ile viimase kontrollkohtumise, kui Kilingi-Nõmmel oli vastaseks Rootsi U-20 esindus. Vastu tuli võtta kahepunktine kaotus 58:60.

Nii jäi Eesti lähima järelkasvukoondise bilanss kontrollmängudes 0-4. Nagu kõigis eelmisteski kontrollmängudes, läks Eesti täna juhtima, võites avaveerandi 16:7. Poolajaks seis enam-vähem tasakaalustus, Eesti oli ees 31:27. Kolmandal veerandil saabus mõõn (6:15) ning enne viimast veerandit oli seis rootslaste kasuks 50:48. Viimane veerand 10:10 ning võit Rootsile 60:58.

Eesti oli lauas napilt parem 45:44, korvisöödud jäid 14:9, pallikaotusi eestlastel 12, Rootsil 11. Kahepunktivisked Eesti kasuks 46 vs 29 protsenti, kolmesed Rootsile 30 vs 19 protsenti (Eestil 26/5), vabavisked Rootsile 70 vs 69 protsenti.

Rootslastel oli pidurdamatus hoos Elijah Clarence, kes tõi 26 punkti ja lisas kuus lauapalli. Eesti koondise edukamad olid: Ron-Arnar Pehka 16 punkti ja viie lauapalli ning resultatiivse sööduga, üle 33 minuti rassinud Tormi Niits 12 punkti ja kuue lauapalliga, Ander Talu kümne ja Joonas Sein üheksa silmaga. Kaasa ei teinud Sten Saaremäel ja Märt Rosenthal.

Homme, 11. juulil algab koondisel sõit U-20 B-divisjoni EM-ile Bulgaariasse. Vastased B-alagrupis on Slovakkia, Albaania, Moldova, Sloveenia ja Bulgaaria. Seejuures, üks tõsisemaid mänge on kohe esimesel õhtul Slovakkiaga.