Kreeka oli U-16 korvpallikoondise jaoks liiga kõvast puust ({{commentsTotal}})

Eesti U-16 korvpallikoondis 2016. aasta BSBC turniiril
Eesti U-16 korvpallikoondis 2016. aasta BSBC turniiril Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Kõrgetasemelisel turniiril Istanbulis jäi Eesti U-16 koondis teisel päeval alla Kreekale seisuga 53:86 (32:40). Kõige rohkem kärises lauas, palju oli ka tehnilist praaki.

Kui mäng Türgiga oli mõlemapoolselt kinnine ja korvidevaene (kaotus 56:57), siis laupäeval oli Eesti hädas korvide saamisega, Kreeka mitte. Tasuks hea õppetund mulluselt B-divisjoni võitjalt mängus, mille kitsakohad peaks olema heaks õppematerjaliks teel EM-finaalturniirile.

Eesti püsis siiski mängus pea terve avapoolaja, mis kaotati kaheksa punktiga. Kolmandal veerandil hakkas vahe suurenema (14:25) ning eriti suurenes punktivahe neljandal veerandil (7:21). Teise poolaja võitsid kreeklased 46:21.

Eesti kaotas Kreekale lauavõitluse 42-65, korvisöödud 14-14, pallikaotusi tehti 17 vastase kaheksa vastu. Kahe mängu peale on Eestil pallikaotusi keskmiselt 20,5.

Kreeka oli parem kahestel 48 vs 31 %, Eesti kolmestel 26 vs 21 %, Kreeka vabavisetel 76 vs 47 %.

Illimar Raiend kogus kümme, Kristen Kasemets üheksa ja Joonas Riismaa 7 punkti.

EM-finaalturniir peetakse kuu aja pärast, 10. - 18. augustil Serbias Novi Sadis. Enne seda, 30. juulil - 1. augustil peetakse Tallinnas Balti Matš.

Alagrupivastasteks EM-il on Eestil D-alagrupis Prantsusmaa, Itaalia ja Gruusia.

Mullu Podgoricas sai Eesti 16 A-divisjoni koondise konkurentsis 12. koha. Eespool oli koondis Saksamaast, Rootsist, Venemaast ja Lätist.