Kanteril on normi jahtimisega kiire: keerulised olukorrad on mulle sobinud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kergejõustiku Euroopa meistrivõistlusteni on jäänud veel viis nädalat. Sel aastal oma edukat karjääri lõpetav kettaheitja Gerd Kanter tegi laupäeval hooaja seitsmenda võistluse, kuid Berliini Euroopa meistrivõistluste norm on seni veel täitmata.

Viimsis, Randvere kooli staadionil heitis Gerd Kanter laupäeval parimal katsel 60 ja pool meetrit ehk kolm meetrit vähem Euroopa meistrivõistluste normist. Kanteri hooaja tippmark on 61.78.

"See vahepealne nelja-viienädalane paus, kus vigastus segas, on tehnilise poole täiesti ära kaotanud ja sellest ka alamõõdulised tulemused," selgitas Kanter ERR-ile.

Normi täitmiseks on aega 30. juulini ehk täpselt üks kuu. Kanteri sõnul on praegune seis hapu, aga mitte veel lootusetu.

"Esmatähtis on ikkagi treeningutel leida see toimiv tehnika. Seni, kuni ta ei tule treeningutel, on väga väike tõenäosus, et ta tuleb võistlustel. Kuni parimad treeningheited on 61 meetrit, ei saa enamat ka võistlustelt oodata."

"Aega võiks alati rohkem olla, aga üldjoontes on mulle need keerulised olukorrad sobinud," jätkas Kanter. "Selline selg vastu seina olukord ongi natuke parem. Kuna karjääri lõpuni on veel loetud kuud jäänud, tuleb ennast leida."

Kanteri kodune konkurent ja treeningkaaslane Martin Kupper sai hiljuti normi täidetud, kuid kahel järgmisel võistlusel, sealhulgas ka laupäeval jäi tulemus alla 60 meetri. Kupperi hooaega on samuti seganud vigastus.

"Tegemist oli rebendiga käes," rääkis Kupper. "Õnneks mitte väga tõsine, aga segas üldiseid treeninguid ja lihtsalt häiris rütmi. Tuleb taastada eelnenud olukord, tuleb mõelda, kuidas teravus tagasi saada."

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: