Nool: Uibolt võis rekordit loota, Tilga üllatas loodetavasti iseennastki ({{commentsTotal}})

Foto: ETV

Möödunud nädalavahetusel püstitas Maicel Uibo mainekal Götzise kümnevõistlusel 8514 punktiga isikliku rekordi. Eesti kõigi aegade kolmas tulemus andis talle teise koha. Suurepärase võistluse tegi ka 20-aastane Karel Tilga, kes teenis esimest korda meeste klassis üle 8000 punkti, saades 8101 silmaga kirja 11. koha.

"Väga võimas," sõnas Nool Vikerraadio saates "Vikerhommik". "Maicel Uibost võis seda arvata, sest tema hooaja esimene võistlus oli ka suurepärane. Karel Tilga ongi minu hinnangul üks kõige andekamaid noori kümnevõistlejaid Eestis, ta üllatas loodetavasti iseennast ja spordisõpru kindlasti."

"1998 aastakäigu poisid on Eestis fenomen," jätkas Nool. "Alustades Hans-Christian Hausenbergist, vennad [Martin ja Sander] Moldaud ja nende varjus ka Johannes Erm ja nüüd Tilga. Väga hea mitmevõistlejate plejaad on tulnud, aga eks see ongi spordis tähtis - üks teeb head tulemused ette ja teised tulevad järgi."

Maicel Uibo puhul räägiti viimasel kahel aastal, et äkki on ta oma lae saavutanud. Kui palju on sinu jaoks tänane hooaeg üllatus olnud? "Sisehooaja algus üllatas muidugi kõige rohkem, MM-il pronks, juba tiitlivõistlustel medali võitmine on minu hinnangul päris suur saavutus. Võib-olla sisevõistlus üllatas kõige rohkem, nende tulemuste põhjal oli eeldatav, et ta võiks sellise taseme saavutada."

Kas kriteerium, et kolm meest, kes saavad kõige rohkem punkte, pääsevad EM-ile, on sinu arvates aus? "Arvan küll. Kui vaatame ka lähiminevikku, on kergejõustikuliit andnud boonuspunkte, ehk on võetud eelmise aasta tulemuste põhjal. Siiamaani on elu näidanud, et kõik need, kes on tiitlivõistlustele läinud eelmise aasta tulemuste põhjal, on ka ebaõnnestunud. Minu isiklikul hinnangul peab tiitlivõistlusele minema sportlane, kes on suurepäraseid tulemusi näidanud sel hooajal."

Toimetaja: Anders NõmmHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: