Kregor Zirk ei jäta enne ujumist, kui on ületanud Eesti vanima rekordi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pikas basseinis on 400 meetrit alla nelja minuti ujunud ainult kaks eestlast, üks on olümpiavõitja Ivar Stukolkin ja teine 18-aastane Kregor Zirk. Just eelmine nädal ujus Zirk Stockholmis oma uue isikliku rekordi 3.56,87.

1980. aastast Ivar Stukolkinile kuuluvast rekordist on nüüd sul puudu veel 2,92 sekundit. Kas sind ahvatleb olümpiavõitja rekordi oma nimele võtmine? Kolm aastat tagasi ujusid sa üle tema 1500 m rekordi, siis see oli sulle uueks tõukeks?

Jah kindlasti. Ma olen endale sisimas selle rekordi pannud eesmärgiks, et ennem ma ujumist ei lõpeta, kui ma olen selle rekordi endale saanud. See on Eesti vanim rekord, mis annab sellele veel nii palju lisaväärtust. Kindlasti on see minu üks eesmärk. Ma arvan, et lähiaastatel on see juba täitsa mõeldav.

Kui kaua võtab aega sul ligi kolme sekundi parandamine?

Ma arvan, et järgmine võimalus, mil ma seda ujun, ongi alles aasta pärast. Nüüd tuleb täiskasvanute EM peale ja kuna see pole minu põhidistants, siis EM-iks me ei valmistu sel alal. Ehk siis järgmine aasta uuesti ja vaatame, mis aja ma siis ujun.

Stockholmis olid sa uue rekordi parandusega 11., mida see ütleb sulle terveks hooajaks? See oli sulle esimene tõsisem pikaraja start, mida on vaja enne EM-i veel teha?

Näha oli, et vastupidavus ja aeroobne tugev töö olid vilja kandnud ja see kõik on hästi läinud, aga näiteks 50 ja 100 m liblikas jäin isiklikest rekorditest natukene kaugele. Selle üle ma ei olnud õnnelik. Treeneriga arutasime, et hakkame nüüd rohkem kiirust treenima. Aeroobne osa on nüüd hea ja nüüd üritame juurde panna anaeroobset tööd.

Kas Stockholmi võistlus näitas selle ära, et kas augustis on Šotimaal toimuval EM-il lootust medalile pretendeerida?

Kõik on võimalik. Kui finaali pääsen, siis on ka medalilootus olemas. Aga kõige pealt üritan finaali ujuda ja siis vaatame edasi, mis seal välja tuleb. Võimalus on alati olemas.

Zirgile kuulub pikas basseinis 1500 ja 800 meetri vabaltujumise Eesti rekordid ja 100 meetri liblika rekord.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: