Suure tõenäosusega Berliinis osalev Uibo: kõik plaanid jäävad EM-ini samaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Maicel Uibo viis nädalavahetusel USAs, Athensis kümnevõistluse isikliku rekordi 8407 punktini.

Raskete treeningute pealt võistlema läinud Uibo ei teinud üksikaladel ühtegi isiklikku rekordit, aga kogusumma rekord paranes 51 punktiga. Eesti kõigi aegade edetabelis Janek Õiglasest ja Mikk Pahapillist möödunud Uibo ette jäävad nüüd vaid Erki Nool, Kristjan Rahnu ja Valter Külvet. Kuivõrd nii võimsa tulemusega tagas Uibo sisuliselt pääsu Berliini Euroopa meistrivõistlustele, saab ta nüüd rahuliku südamega valmistuda mai lõpus toimuvaks Götzise kümnevõistluseks. Lõppenud nädalavahetusel võistleski ta vaid seetõttu, et saada treeningperioodi otsustavaks faasiks hea ülevaade oma hetkeseisust.

"Reaalsuses ei tohiks ma väga üllatunud olla," rääkis Uibo Vikerraadiole. "Ühtegi rekordit ma ei teinud, aga olin ühtlaselt stabiilne. Pigem oli see määrav, et ei olnud ühtegi suurt ärakukkumist. Kõik tulemused olid Harju keskmised."

Peale sise-MM-i jäi Uibo haigeks. "Palavik oli, kõha, nohu, kurguvalu, kõik. Ravimine läks puhkenädalaks, millele järgnes kolmenädalane raske treeningtsükkel. Jõusaalis ja staadionil olid suhteliselt rasked trennid ja selle pealt see tulemus tuli," rääkis Uibo.

Võistlus näitas Uibole, et tema üldine füüsiline seis on normaalne. "Mingil määral jõuan joosta ja heitevahendid lendavad ka päris normaalselt," jätkas Uibo. "Aga tehniliselt olen veel krobeline. Üldjõud on samuti normaalne."

8407 punktiga täitis Uibo EM-i normi, ent see ei taha kümnevõistlejale veel automaatselt kohta, sest igal riigil on võimalus sinna lähetada kolm sportlast. Suure tõenäosusega näeb Uibot siiski Berliini Euroopa meistrivõistlustel stardis näha. "Normi täitmine teeb elu nüüd nii palju lihtsamaks, et kui terve püsin, siis olen suure tõenäosusega seal stardis. Ka Götzises osalen endiselt, sest ma ei näe põhjust, miks ma seda muutma peaks. Kõik plaanid jäävad endiselt samaks," ütles Uibo.

Viimased paar aastat on Uibol raskelt läinud. Viimased kaks edukat sooritust on mehele eneseusku süstinud. "Olen viimasel ajal terve püsinud. Väikeseid kohti on kümnevõistlejatel alati, kus midagi annab tunda, aga üldjoontes on kõik hästi läinud ja olen selle koha pealt positiivne. Tänu sellele on läinud ka üldine keskmine tase paremaks ja stabiilsemaks.

Teiste eestlaste sooritusi Uibo kiidab: "Mõlemad poisid võistlesid väga hästi. Ma arvan, et nad ületavad 8200 punkti piiri kindlasti veel sellel aastal."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: