Puusepp orienteerumispäevakutest: ainult kiired jalad ei mängi seal rolli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti orienteerumispäevakute uus hooaeg on täies hoos ja käesoleval aastal saavad huvilised osaleda üle Eesti toimuval 20 päevakul. Kokku toimub päevakute raames ligemale 350 erinevat üritust.

Sel aastal on RMK Eestimaa orienteerumisneljapäevakute korraldajad seadnud endale eesmärgiks 60 000 osaluskorda kümne tuhande eri osalejaga, mis arvestades eelmise aasta numbreid on täiesti reaalne prognoos. Uute päevakutena on kalendris Narva kolmapäevakud ja Tallinnas toimuv metsaorienteerumine.

"Meie maastikud varieeruvad ürgmetsast ürgsete mahajäätud garaažikompleksideni ehk leiab huvitavat nii linna vahelt kui metsamaastikelt," rääkis Eesti Orienteerumisliidu liikumisharrasuse juht ERR-ile. "Võib-olla sellised Võrumaa, Haanjamaa ürgsed orud on huvitavad, aga samas sealt samast Võrumaalt tulijale on Tallinna vanalinnas toimuv päevak midagi erilist."

Suurima sarja, Tallinna orienteerumisneljapäevakute osalejate arv on ühel päevakul 500-700. Väiksematel päevakutel võib osalejaid olla vähem kui 100. Spordiala pakub just harrastajatele tempovalikul jõukohast raja läbimist.

"Õnneks orienteerumises ei mängi rolli ainult jalgade kiirus," lisas Puusepp. "See orienteerumistehniline element, mõttetöö, see pidurdab ka kõige usinamad jalad. Nii et, kui sa oled liiga kiire, siis sa tõenäoliselt oled üks hetk ära kadunud, sa ei tea, kus sa oled. Edasi pead kõndima, pulsi alla laskma, otsima end kaardilt üles ja seejärel edasi liikuma."

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: